Marek  Hrubý

Marek  Hrubý

Funkce: Ředitel Agra pojišťovny

Ing. Marek Hrubý pochází z rodiny se silnými agrárními kořeny a kontakt se zemědělstvím proto navázal již od svého mládí. Po absolvování gymnázia zamířil na Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze, kde během studia strávil 3 měsíce praxí v podniku Broadway farms Ltd., v Kanadě. Tam získal přehled o fungování úspěšných rodinných farem v zahraničí a rovněž se zdokonalil v angličtině.

Své pracovní zkušenosti po studiu začal vojenskou službou, kterou vykonával na ministerstvu obrany jako logistický koordinátor pro zásobování potravinovými produkty.

V letech 2000-2006 zamířil mimo obor, u České školní inspekce se věnoval datovým analýzám a programování. Další léta již spojil s pojišťovnictvím. Svou kariéru v Agra pojišťovně, která se specializuje výhradně na pojišťování zemědělských plodin a hospodářských zvířat, zahájil jako oblastní vedoucí pro východní Čechy a po roce se stal vedoucím její obchodní služby.

Na post ředitele Agra pojišťovny nastoupil 1. listopadu 2009. Do března 2013 navíc vykonával současně funkci obchodního ředitele, kde byl zodpovědný za vedení týmu obchodního oddělení a spolupráci s makléřskými společnostmi.

Má bohaté profesní zkušenosti v oblasti obchodu, komunikace a řízení vztahů. Charakterizuje jej i blízký vztah k zemědělské prvovýrobě, jeho rodiče vlastní na Havlíčkobrodsku farmu s polní výrobou i chovem skotu.

Agra pojišťovna

rozhovor