Petr Baný: Nejbližší cíl je nový informační systém


			Petr Baný: Nejbližší cíl je nový informační systém
8.10.2012 Rozhovory

Petrovi Banému byl prodloužen pětiletý mandát ve vedení Triglav pojišťovny. Generálním ředitelem bude nejméně do září 2017. Zeptali jsme se ho na zhodnocení uplynulých pěti let a na nejbližší výzvy.

Co pro Vás prodloužení mandátu znamená?

Znamená to pro mě především dalších pět let, kdy budu moci přispívat k posouvání Triglav pojišťovny do cílové tržní pozice. Je to opravdu výzva, protože i když se nám podařilo mnohé zlepšit, čeká nás ještě spousta práce. V nejbližší době je to implementace nového informačního systému a podpora VIP makléřů.

Co považujete za váš největší profesní úspěch v pozici ředitele Triglav pojišťovny?

Zmínil bych dva úspěchy. Jednak se nám podařilo otočit negativní trend ve finančním výsledku naší společnosti, a pak také výrazně rosteme v podnikatelských rizicích. Konkrétně v roce 2011 jsme splnili téměř všechna kritéria našeho akcionáře, holdingu Triglav INT. Abych ale jenom nechválil, nepodařilo se nám dosáhnout combined ratia pod hodnotou 100 procent. Přesáhli jsme cíl o 1,5 procenta.

Jak byste z pozice generálního ředitele zhodnotil předchozí roky ve funkci?

První tři roky se nesly ve znamení zásadních změn jak po personální, tak i procesní stránce. V roce 2011, ale hlavně letos, pak začaly provedené změny nést ovoce. Diverzifikované portfolio ve prospěch podnikatelských rizik totiž vede k vyšší profitabilitě. Navíc jsme získali ocenění Hospodářských novin v podobě 6. místa za klientsky nejpřívětivější pojišťovnu!

Jaké budou vaše priority v následujících letech?

Rychle dokončit implementaci nového informačního systému. Kromě toho chceme docílit excelentní spolupráce s našimi VIP makléři, tudíž budeme podporovat všemi silami i obchod. V neposlední řadě pak plánujeme konečně snížit combined ratio pod 100 procent a do 3 až 4 let chceme mít předepsané pojistné 1 miliardu korun.

Triglav

Zdroj: Triglav

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články