Rozhovor s Petrem Procházkou z PČS: Zpětná vazba od partnerů posouvá FLEXI správným směrem


			Rozhovor s Petrem Procházkou z PČS: Zpětná vazba od partnerů posouvá FLEXI správným směrem
15.4.2015 Rozhovory

Rozhovor s ředitelem úseku řízení produktů Petrem Procházkou z Pojišťovny České spořitelny o produktových, procesních a aplikačních novinkách pro klienty i pro poradce, na kterých se svým týmem pracuje. 

 

 

 

FLEXI životní pojištění na začátku roku představilo další novinky. Produkt už umí téměř vše. Z jaké úpravy máte největší radost?

Každou změnu jsme předem pečlivě zvažovali, takže bych mohl říci, že skutečně ze všech, a navíc se domnívám, že za poslední roky byly právě poslední změny jedny z nejzajímavějších. Ale prvenství si u mě drží úprava invalidity. Rozvolnili jsme možnost jejího sjednání po jednotlivých stupních, klient díky tomu může za stejnou cenu získat vyšší plnění než dosud. Pro každý stupeň můžete zvolit jinou pojistnou částku – tady platí, že vždy musíte sjednat vyšší stupeň, a to na stejnou nebo vyšší částku. Součástí invalidity je navíc také pojištění bezmocnosti, a to již od II. stupně. Určitě bych pak neměl zapomenout na cenové zvýhodnění za kombinaci sjednaných závažných rizik.

O Pojišťovně České spořitelny se ví, že produkt upravuje se zohledněním požadavků finančních poradců. Sledujete ale i ohlasy po implementaci novinek?

Ovšemže ano. Průběžně nápady s partnery diskutujeme a zpětnou vazbu využíváme pro další vývoj. Všechny letošní změny finanční poradci chválí. Vedle již zmíněné invalidity se jim nejvíc líbí cenové zvýhodnění. Při sjednání rizik smrti, velmi vážného onemocnění a invalidity nabízíme za určitých podmínek možnost dosáhnout příjemného cenového zvýhodnění, máme snahu podpořit především pojištění těchto vážných rizik.

Dočkáme se i letos, případně od dalšího roku upgradu FLEXI?

Ano, plánujeme to. Intenzivně diskutujeme, scházíme se s našimi partnery, hledáme další možné cesty vývoje, které by naše FLEXI ještě více zatraktivnily. Přicházíme s návrhy a náměty, společně se posunujeme a rozhodujeme, zda jdeme správným směrem.

Posledně jsme si představili portál www.aplikaceflexi.cz, na kterém si poradci mohou stáhnout užitečné pomůcky pro sjednání a správu pojistných smluv. Vy už jste v té době spouštěli projekt biometrického podpisu. Představte nám ho, prosím.   

Pro sjednání smluv využíváme nejen elektronické prodejní aplikace, ale i biometrické podpisy, které plně nahrazují ty papírové. Podpisová destička SignPad zachytí vedle obrázku podpisu i jeho dynamické charakteristiky (tlak, rychlost, zrychlení).

SignPad má nesporné výhody: Poradci nemusí nic tisknout, pracovat s papíry a používat běžnou poštu, data k nám dorazí on-line téměř okamžitě. Zájemci o uzavření pojištění získají po elektronickém podpisu nabídky veškeré informace do elektronického úložiště, do kterého se dostanou prostřednictvím svého e-mailu. Celý proces seznámení s nabídkou, sjednání a samotné uzavření probíhá mnohem efektivněji a rychleji.

Co když jsem poradce, ale SignPad nemám. Jak se k němu dostanu?

Stačí, abyste vy nebo váš nadřízený kontaktovali vztahového manažera Pojišťovny České spořitelny. Ten zajistí předání SignPadu a poskytne vám také potřebné informace.

Připravujete ještě nějaké novinky v procesech nebo v aplikacích?

Usnadnili jsme průběh likvidace pojistné události. U sporných nároků na plnění se nám osvědčilo rozhodování etické komise. V budoucnu chceme zkusit prescoring – abyste u nemocných klientů hned věděli, jestli jsou u nás pojistitelní, případně za jakých podmínek.

Soustředili jsme se na oblast žádostí o změny, dodatky, vylepšíme naši obchodní aplikaci SmartClient – on-line dodatky, proces hlášení pojistných událostí a jejich průběžného zpracování prostřednictvím webu.

Loni jste přišli s několika marketingovými akcemi. Splnily svůj účel?

Akce „S FLEXI dvakrát víc“ jsme loni realizovali celkem tři. Chtěli jsme podpořit sjednávání závažnějších rizik. A povedlo se nám to, nejvýznamnější nárůst penetrace jsme zaznamenali u rizika velmi vážná onemocnění. Proto v akcích pokračujeme i letos a první z nich běží právě teď. Klientům, kteří si do 30. června 2015 sjednají FLEXI životní pojištění (nebo FLEXI JUNIOR) s rizikem pojištění velmi vážných onemocnění a v budoucnu závažně onemocní lymskou boreliózou, klíšťovou encefalitidou nebo meningitidou, garantujeme dvojnásobné pojistné plnění.

Většina z nás má v sobě podvědomě zabudovaný strach z klíšťat. Určitě jste se jejich otázkou zabývali detailněji. Co říkají statistiky? Je skutečně čeho se bát?

Evidujeme desítky takových událostí ročně. Ať už plníme z pobytů v nemocnici, z velmi vážných onemocnění, invalidit nebo pracovní neschopnosti, setkáváme se s méně i více vážnými případy. Ve spolupráci s odborníky jsme připravili několik zajímavých článků, které doporučuji přečíst. I mně rozšířily obzor. Věděli jste třeba, že každé desáté klíště je infikované borelií a každé sté klíšťovou encefalitidou? Popravdě nejsem očkovaný, ale teď to plánuji změnit.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články