Rozhovor s Tomášem Nidetzkým: Odvaha, moudrost, důstojnost. To jsou hlavní vlastnosti topmanažera


			Rozhovor s Tomášem Nidetzkým: Odvaha, moudrost, důstojnost. To jsou hlavní vlastnosti topmanažera
21.10.2015 Rozhovory

Z průzkumu pojišťovny NN vyplývá, že zaměstnanci velmi oceňují benefity v podobě vzdělávání a osobního rozvoje. Neustálé vzdělávání a zdokonalování schopností se však týká také vrcholového managementu společnosti. Jaký postoj k sebevzdělávání a osobnímu rozvoji má Tomáš Nidetzký, obchodní manažer pojišťovny NN jsme pro vás zjistili v následujícím rozhovoru. 

NN zkoumala popularitu zaměstnaneckých benefitů a vzdělávání se v ní umístilo na druhém nejvyšším místě. To značí zájem zaměstnanců i managementu o neustálý osobní rozvoj. Jaký má k tomuto benefitu postoj NN a poskytuje vzdělávací kurzy i managementu?

Jsem přesvědčen, že investice do vzdělání a osobního rozvoje jsou obecně i v privátním životě tou nejlepší investicí. Pokud mají lidé v práci to štěstí, že je v tom podporuje i zaměstnavatel, pak je to ta nejlepší kombinace.

Jakým způsobem se o osobní rozvoj zajímáte Vy sám? (Kurzy, školení, osobní kouč) Jak na sobě pracujete?

Trpím nešvarem, že jsem málokdy úplně spokojen a samozřejmě to vždy začíná u mě - co jsem mohl a co bych příště udělal ještě lépe. Jsem přesvědčen, že to souvisí s nějakou přirozenou nebo dědičnou motivací se zlepšovat.     

V současné době stoupají na popularitě karierní a osobnostní koučové. Měl jste někdy osobní zkušenost s podobným profesionálem?

Vyzkoušel jsem již řadu věcí a nemám ani problém hledat nové metody osobního rozvoje, ale nejlépe mi zatím vždy funguje pozorování vzorů. Musím říct, že od vstupu do pracovního procesu jsem měl obrovské štěstí na osobnosti, se kterými jsem mohl pracovat a od kterých jsem se toho spoustu profesně naučil.

Některé firmy najímají kouče, aby pomáhali zaměstnancům s jejich motivací i pracovní morálkou. Jaký máte názor na tento přicházející trend?

Dnes se dá “outsourcovat” hodně věcí. Ale osobně bych tuto oblast považoval za své velké manažerské selhání.   

Na svém postu musíte jistě vědět, jak nejlépe motivovat svůj tým a jak s nimi jednat. Jaké zásady, nebo metody pro vedení lidí používáte?

Chovat se k ostatním tak, jak bych chtěl, aby se ostatní chovali ke mně. Pokud by mě kolegové někdy označili za inspirativního, pak bych to považoval za vrchol mé kariery.  

Jaké vlastnosti by podle Vás měl mít ideální TOP manažer pojišťovny?

Hlavně ty typicky lidské: odvaha, moudrost, důstojnost.

Máte nějaké osobní či karierní cíle na další rok?

Být inspirativní.

 

Děkujeme za rozhovor.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články