Allianz očekává celoroční provozní zisk až 10,8 miliardy eur


			Allianz očekává celoroční provozní zisk až 10,8 miliardy eur
9.11.2015 Produkty

Největší evropská pojišťovna a zároveň mateřská společnost Allianz pojišťovny oznámila, že za prvních devět měsíců roku její celkový příjem meziročně vzrostl o 3,5 procenta na 95,5 miliardy eur. Provozní zisk zůstává na úrovni srovnatelné s minulým rokem, a to 8,15 miliardy eur (v roce 2014 činil 8,14 miliardy eur). Čistý zisk k rozdělení akcionářům letos stoupl o 3,9 procenta na 5,2 miliardy eur.

„V proměnlivém prostředí finančních trhů si Allianz ve všech segmentech svého podnikání udržuje stabilní pozici. Očekáváme, že celoroční provozní zisk poroste a dostane se na vyšší hranici rozmezí naší cílové hodnoty mezi 10 a 10,8 miliardami eur,“ uvedl Dieter Wemmer, finanční ředitel a člen představenstva Allianz SE.

Ve třetím kvartálu roku 2015 si skupina Allianz udržela příjmy na vysoké úrovni a dosáhla dobrého provozního zisku, ačkoli obě hodnoty se meziročně snížily. Celkové kvartální příjmy dosáhly 27,5 miliardy eur, což představuje pokles o 4,3 procenta. Provozní zisk dosáhl 2,45 miliard eur oproti loňským 2,65 miliardy. Čistý zisk zaznamenal pokles o 15,4 procent, mimo jiné kvůli mimořádným daňovým srážkám v loňském třetím čtvrtletí, které činí meziroční čísla obtížně srovnatelná.

V České republice působí Allianz od roku 1993, dlouhodobě si udržuje pozici třetí nejsilnější pojišťovny a ve třetím čtvrtletí letošního roku byla nejrychleji rostoucí neživotní pojišťovnou na trhu.

Zdroj: Allianz pojišťovna, a. s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články