Čeští turisté v zahraničí: Jeden naboural do slona, druhý byl okraden opicí


			Čeští turisté v zahraničí: Jeden naboural do slona, druhý byl okraden opicí
11.9.2013 Produkty

Pojem cestovního pojištění zní jako jedna veliká nuda. Ale své o tom vědí cestovní pojišťovny.

Velmi často v zahraničí stávají pojistné případy díky tamní „ochočené“ fauně. Loupící opice, plivající lama, či rozdováděné prase bradavičnaté jsou na běžném pořádku pojistného plnění.

Lze uvést případ, kdy klient v Thajsku chtěl vyfotit dovádějící opičky, ale nedával pozor a vůdce smečky mu vytrhl z ruky jeho drahý telefon a zmizel. Další zvířecí delikt se stal v Černé Hoře, kde kousla mula českého turistu, který se lekl tak, že spadl z můstku do vyschlého koryta říčky. „Je znám případ, kdy naopak nepozornost potrestala jiného českého turistu, jenž při jízdě na motorce narazil do slona a zlomil si ruku,“ řekl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

Až neuvěřitelně zní situace, která potrestala nejen klienta pojišťovny, ale zřejmě i další lidi, kteří přišli do styku s jeho zavazadlem. Tento dotyčný si totiž rozhodl z dovolené přivézt čerstvé langusty. Jeho zavazadlo se však při cestě ztratilo a dorazilo na místo až po měsíci.

 

Okradený na semináři prevence kriminality

Některé pojistné případy se však obejdou i bez cizího zavinění, ale i tak jsou klientům hrazeny. Jako úsměvný paradox zní situace, kdy klientovi byly odcizeny věci z hotelového pokoje, když byl na semináři prevence kriminality.

 

Pohádkářům pojišťovny nezaplatí

Na některé situace se však cestovní pojištění nevztahuje. A jsou to zejména případy, kdy klient nedodrží smlouvu, nebo si čistě vymyslí celý průběh události. Klienti hlásili poranění krčních obratlů vinou malého množství vody v hotelovém bazénu.  Při šetření se zjistilo, že do bazénu skákali z balkónu ve třetím patře hotelu.

"Pojištění se nevztahovalo ani na případ, kdy klient nárokoval pojistné plnění za léčebné výlohy během doby, kterou strávil v zahraničí ve vazbě,” upozornil Josef trejbal z portálu Letuška.cz.


Skutečné potíže českých turistů

Nejčastější potíže českých turistů na dovolených v zahraničí:

1. gastroenteritida + zažívací potíže

2. záněty uší a očí

3. kožní problémy, sluneční alergie

4. nachlazení (chřipky, angíny, virozy)

5. povrchová poranění (odřeniny, pořezání apod.)

6. zubní ošetření

 

To, že se rozhodně vyplatí se na cesty do zahraničí připojistit, ví čím dál více českých turistů. 

„Za uplynulého půl roku u nás vzrostl zájem o cestovní pojistky o čtvrtinu ve srovnání s minulým rokem,“ řekl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

 

ERV

Zdroj: ERV

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články