ČNB varuje: Firmy nabízející pojištění proti dopravním pokutám nemají licenci


			ČNB varuje: Firmy nabízející pojištění proti dopravním pokutám nemají licenci
6.5.2013 Produkty

Česká národní banka (ČNB) varovala v pondělí před dvěma občanskými sdruženími - Nechcipokutu.cz a Resenipokut.cz, obě podle banky pojišťují, a přitom od ní nemají povolení. Nejsou proto oprávněné pojištění na českém území poskytovat.
Na webových stránkách Nechcipokutu.cz sdružení nabízí ochranu před "nepřiměřenými" sankcemi za dopravní přestupky. "Garantujeme řidičům, že za pokuty nezaplatí ani korunu, nedostanou bod a ani nepřijdou o řidičský průkaz," píše sdružení, které chce za své služby 1500 korun nebo 2600 korun za rok.
A co přesně sdružení chce s pokutami udělat? Poté, co "hříšníka" zastaví policie, má oznámit, že chce přestupek projednat ve správním řízení, a sdružení "se postará" o zbytek. Bude řidiče zastupovat v řízení a slibuje, že přestupek obhájí. Pokud ne, zaplatí pokutu a za každý přidělený bod poskytne 1,5 tisícovou kompenzaci.
Na webu sdružení Resenipokut.cz je nabídka na roční zastupování buď konkrétního řidiče v jakémkoliv automobilu (2800 korun), nebo kohokoliv v jednom konkrétním automobilu (za 3300 korun ročně).
Ani jedna z firem nemá ale podle ČNB právo prodávat jakékoliv pojištění, dokud jim banka neudělí povolení.
ČNB

Zdroj: ČNB

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS