Cyklistická sezona je v plném proudu. Kde se kola kradou nejvíce?


			Cyklistická sezona je v plném proudu. Kde se kola kradou nejvíce?
3.7.2015 Produkty

Teplejší dny jsou tu. V městech i na venkově se to začíná hemžit cyklisty. Ať už ale lidé využívají kola k cestě do práce nebo vyrazí na výlet, měli by si na ně dát dobrý pozor. Počet krádeží kol dosáhl loni téměř devítitisícové hranice. O svůj bicykl loni přišlo nejvíce lidí v Praze a v Moravskoslezském kraji, jen v těchto dvou destinacích se jich loni „ztratily“ celkem skoro čtyři tisícovky. Nejméně aktivní nenechavce pak mají v Karlovarském kraji a na Vysočině.

„Je smutným faktem, že zhruba 70 až 80 procent ukradených kol se ke svým majitelům nikdy nevrátí. Zároveň můžeme potvrdit, že částka vyplacená za ukradená kola meziročně narůstá,“ uvedl Michael Neuwirth, ředitel Odboru pojištění majetku a odpovědnosti s tím, že stejně tak narůstá i počet lidí, kteří si svá kola v rámci pojištění domácnosti připojišťují. „Prakticky neexistuje zámek, který by zloděj nepřekonal, pokud už se kolo rozhodne odcizit. Pojištění je pak jedním z možných řešení. U nás navíc pojistka majitele chrání, i pokud je mu kolo odcizeno mimo domov, například ze stojanu před obchodem,“ dodal Michael Neuwirth.

cyklo_tabulka_kradeze_CSOB

 

Jak správně uzamknout kolo

FAKT

Nejrizikovějšími měsíci, tedy obdobími v roce, kdy máme hlášeno nejvíce takových pojistných událostí, jsou červenec, srpen a září,“ doplnil Michael Neuwirth z ČSOB Pojišťovny.

TIP

V rámci našeho pojištění domácnosti můžete kolo pojistit i mimo adresu místa pojištění s pojistným plněním až do výše 50% hodnoty kola uvedené v pojistné smlouvě.

Odolnost zámku:

 

 

 

Zdroj: ČSOB Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články