Desítky cestovních kanceláří letos přišly o pojištění proti úpadku


			Desítky cestovních kanceláří letos přišly o pojištění proti úpadku
13.4.2015 Produkty

Desítky cestovních kanceláří v České republice přišly o pojištění proti úpadku. Pojišťovny odmítají krýt jejich rizika, kvůli špatné finanční situaci cestovek, která je mimo jiné i následkem silné konkurence. V ČR v současné době působí na 1000 cestovních kanceláří. 

Naprostá většina cestovních kanceláří pojištění získalo. Nepojištěných zůstalo necelých deset procent ze všech cestovek působících na českém trhu. Zatím co ceny pojištění proti úpadku se v porovnání s loňským rokem příliš nezměnily, finanční situace cestovek nebyla dostatečně silná, aby prošla tabulkovým posouzením pojišťoven.

Pojištěním proti úpadku/insolvenci musí být cestovní kanceláře za zákona kryty vůči jejich klientům. Jinak řečeno – v případě, že cestovní kancelář není schopna z důvodu své insolvence poskytnout svým klientům smluvně dojednané služby, tak povinnost kompenzovat neuskutečněnou službu (zájezd) přebírá pojišťovna. Toto pojištění je povinně-smluvním pojištěním. Povinnost sjednat pojištění ukládá cestovním kancelářím zákon č. 159/1999 Sb., který je implementací směrnice Evropské unie. Zákon č. 159/1999 Sb. definuje mimo jiné i nezbytné základní podmínky pojistného krytí a likvidace pojistné události.

Seznam řádně pojištěných CK lze najít například na stránkách jednotlivých pojištěnoven nebo na internetových stránkách Ministerstva pro místní rozvoj.

Pojišťovna Počet pojištěných CK Seznam pojištěných CK
Generali 306 Stránky Generali
ČPP 215 Stránky ČPP
UNIQA 130 Stránky UNIQA
ERV  130 Stránky ERV
UNION 158 Stránky UNION

 

Zdroj: iHNED.cz, ČKT, MMR

Zdroj: oPojištění.cz

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články