Diviš: Pojištění je výhodnou alternativou ke 2.pilíři


			Diviš: Pojištění je výhodnou alternativou ke 2.pilíři
6.2.2013 Produkty

„Neříkáme, že je 2.pilíř k ničemu - považujeme za velmi užitečné, že se diskutuje o spoření na stáří, ale taková diskuse by neměla být jednostranná. Lidé by měli vědět, že existuje i cesta komerčního pojištění na stáří,“ konstatoval včera generální ředitel pojišťovny Kooperativa Martin Diviš.

Diviš vysvětlil, že pojištění je dostatečnou alternativou pro to, jak získat prostředky na důchod. „Nejdeme ale do penzijního pojištění, je to naše rozhodnutí, které je součástí naší strategie. Alternativní nabídkou Kooperativy je produkt s názvem Penze s garancí,“ upřesnil Diviš.

Podle Jiřího Klabana z Kapitolu druhý pilíř není vhodný pro lidi s nižší mzdou a kratší dobou před vstupem do důchodu. „Druhý pilíř je hlavně pro mladé lidi , kteří slušně vydělávají. Takže zbývá velká skupina lidí, která nemá kam vstoupit, aby si naspořila finanční prostředky na svůj důchod,“ uvedl Klaban.


Alternativní nabídka ke 2.pilíři

Hlavním přínosem nového produktu s názvem Penze s garancí je garantované zhodnocení vložených prostředků, minimálně ve výši současné technické úrokové míry 2,4 % p.a. K tomu Kooperativa připisuje podíly na zisku.

Druhou zásadní výhodou je flexibila tohoto produktu. Zatímco z 2.pilíře nelze čerpat peníze hotově, u Penze s garancí to možné bude. Důchod bude pojišťovna vyplácet po dobu, po kterou si klient řekne. Vždy pojišťovna vyplatí přesně tu částku, kterou si klient naspořil.

Zaměstnavatel má možnost přispívat – stejně jako v případě životního pojištění.

Produkt je flexibilní. Lze uskutečnit nejen jednorázovou, ale i částečnou výplatu naspořených prostředků, snížit si na požádání pojistné nebo dokonce přerušit placení.

Svobodně si klient může zvolit dědice, komu by peníze případly v případě jeho smrti, a to dokonce i víc dědiců s odlišnými procentními podíly na dědictví.

Lze si pojistit rizika, takže v případě, že se klient stane zcela invalidní, nemusí si již platit pojistné.


Výzkum u prodejců životního pojištění

Před začátkem prací na novém produktu Kooperativa oslovila téměř 700 svých nejúspěšnějích prodejců životního pojištění, aby zjistila, co jejich klienti od spoření na důchod očekávají. Jednoznačně nejvíce respondentů (85 %) uvedlo garanci návratnsti a zhodnocení vkladů. Na druhém místě žebříčku důležitosti zazněla nezávislost na politické situaci (78 %), třetí místo obsadila flexibilita (75 %) - tedy možnost jednorázové výplaty na konci spoření, ale i možnost vybírat část naspořených prostředků v průběhu spoření nebo možnost upravit si výši platby.

Nový produkt vznikl právě na základě tohoto výzkumu.

Podrobnost o Penzi s garancí lze získat na www.penzesgaranci.cz.

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Pěkně tady klienty "lakujete" - 2. část

jihra,  12. 2. 2013

Protože jeden příspěvek může mít jen omezený počet znaků, tak pokračuji zde:

Na druhou stranu má tato pojistka oproti druhému pilíři i jisté výhody - flexibilïta, dědění, možnost ukončení apod. - jak se v článku píše. Je ale třeba se na problematiku spoření na důchod podívat i z jiné stránky - dnešní mladí si prostě na svůj důchod budou muset přispořit, jinak jsou v pr... Když se podíváme do statistik, tak "životnost" různých kapitálových a investičních pojistek je tuším cca 7 let (tzn., že v průměru po 7 letech klienti tuto pojistku ruší). Takže pokud si někdo uzavře podobnou pojistku s cílem naspořit si na penzi, tak musí mít hodně tvrdou kázeň, aby tu pojistku neukončil dříve a opravdu si na penzi něco přispořil ke státnímu důchodu. Tudíž z tohoto pohledu má 2. pilíř i něco do sebe. Prostě když se do něj přihlásím, tak si na tu svoji penzi opravdu něco přispořím, protože prostě musím

Pěkně tady klienty "lakujete".

jihra,  12. 2. 2013

Pěkně v tom článku klienty "lakujete". Proč se nezmíníte např. o počátečních nákladech takovéto pojistky? O tom, že klient v prvním roce - dvou letech nenaspoří ani korunu, protože všechno "spolkne" pojišťovna? O tom, že sice pojišťovna garantuje úrok 2,4 % ročně, ale pouze z peněz, které z pojistného, jež platí klient, zůstanou po odečtení nákladů pojišťovny, poplatků, pojistného na rizika, která má klient sjadnána v pojistce atd.?
Když si neznalý člověk přečte tento článek, tak nabude dojmu, že si bude "do pojistky" platit 1.000 Kč měsíčně a celá tato částka se mu bude zhodnocovat minimálně 2,4 % ročně. No tak to ani náhodou.
A ještě k tomu, že pojistka Penze s garancí je nový produkt, který pojišťovna vytvořila na základě průzkumu mezi respondenty. Ptákovina - je to pouze přejmenovaná klasická důchodová pojistka, kterou většina pojišťoven nabízí již řádku let.

RSS