Lloyd's pojistil největší loď světa


			Lloyd's pojistil největší loď světa
17.1.2014 Produkty

Lloyd's je hlavním pojistitelem celého projektu Prelude, od zadání zakázek na dodávku materiálu a výrobu,  až  po zakotvení na místo a čerpání prvních tun plynu. Pojištění zahrnuje také přepravu celého komplexu z Jižní Koree, kde se loď staví, na místo  určení, kterým je  místo u pobřeží západní Australie.

Loď Prelude je obrovské plovoucí zařízení, které bude zajišťovat těžbu a zpracování zemního plynu na moři. Zařízení, které má být  dokončeno v roce 2017,  bylo koncem minulého měsíce spuštěno na vodu. 488 metrů dlouhý trup je delší než výška Empire State Building a jeho nákladní kapacita odpovídá 175 olympijským bazénům. Speciální pozornost byla věnována bezpečnosti kotevního zařízení a nádrží na plyn. Více než 600 tisíc tun těžké plavidlo bylo navrženo tak, aby odolalo i velmi silným bouřím. Předpokládá se, že na jednom místě bude sloužit po dobu 25 let. 

Smlouva byla pro upisovatele opravdovou výzvou. Jednak kvůli rozsahu a náročnosti projektu, který představuje revoluční přenesení technologií pro těžbu a zpracováni plynu na moře, ale zejména  proto, že zahrnuje pojištění při přepravě hotového zařízení k pobřeží západní Austrálie. Celá tažná souprava bude obrovská a přeprava ze severní na jižní polokouli musí být dobře načasována. Po cestě transport čekají hned dvě období zimních bouří.

Lloyd's

Zdroj: Lloyd's

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články