Největší zájem o pojištění proti rakovině mají lidé do 30 let


			Největší zájem o pojištění proti rakovině mají lidé do 30 let
15.10.2015 Produkty

Počátkem září uvedla na trh Pojišťovna VZP nové pojištění Fénix pro případ rakoviny. První měsíc prodeje pojišťovnu překvapil poměrně velký zájem o novinku. Největší zájem o pojištění je v Praze a ze strany žen.

 

„Očekávali jsme, že o produkt bude zájem, ale první reakce klientů jsou lepší, než jsme čekali," říká Halina Trsková, obchodní a marketingová ředitelka PVZP. Za necelý měsíc má uzavřených téměř sto pojistných smluv. „Nevypadá to převratně, ale ve skutečnosti jsme tak zhruba o pětinu překročili plánované ukazatele," dodává ředitelka obchodu.

Nejčastěji si klienti sjednávají pojistnou částku ve výši jednoho milionu korun (55 % smluv) nebo 500 tisíc korun (23 %).

Největší zájem o pojištění je v Praze, kde PVZP uzavřela víc než třetinu všech pojistek. „Obecně platí, že v hlavním městě je o pojistné produkty větší zájem, než v jiných regionech," potvrzuje Halina Trsková. Trojici nejsilnějšího zájmu o Fénixe doplňuje Plzeň (12 %) a Brno (9 %).

„A ani trochu nás nepřekvapilo, že výrazně častěji se pojišťují ženy, protože i u jiných produktů bývají právě ženy ty zodpovědnější," prozrazuje obchodní ředitelka. Poměr pojištěných žen a mužů je 60 : 40 ve prospěch „slabšího“ pohlaví. „Skutečností ale je i to, jak muži přiznávají, že ke sjednání pojištění je motivovala buď přímo partnerka, nebo snaha zajistit ji v případě klientova onemocnění" vysvětluje Halina Trsková.

Nejvíce pojištěných je ve věku do 30 let (34%), klientů od třiceti let do čtyřiceti let je více než třicet procent.

Neživotní pojištění Fénix pro případ onemocnění rakovinou vytvořila PVZP ve spolupráci s jednou z největších světových zajišťoven Swiss Re. Pojistná smlouva se uzavírá na pět let a není vyžadována vstupní lékařská prohlídka. Pokud klientovi lékaři stanoví onkologickou diagnózu, může ihned čerpat 40 % pojistné částky, tedy až 2 miliony Kč. „Je jenom na klientovi, jestli peníze použije na zajištění své rodiny, lepší léčbu nebo se rozhodne splnit si nějaké přání," říká obchodní ředitelka Halina Trsková. Zbytek pojistné částky pojipojišťovna vyplatí tak, jak postupuje klientova léčba.

Podívejte se na krátké video s Petrem Koukalem, který sám rakovinou prošel a je nyní tváří produktu Fénix.

Zdroj: Pojišťovna VZP, a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články