PČS: Sjednávání pojištění vážných nemocí se za poslední tři roky ztrojnásobilo


			PČS: Sjednávání pojištění vážných nemocí se za poslední tři roky ztrojnásobilo
25.5.2016 Produkty

Pojišťovna České spořitelny zaznamenala silný nárůst sjednávání pojištění vážných nemocí v rámci životního pojištění. Klienti si jej sjednávají třikrát více než před třemi lety. Nejčastěji se pro případ vážných nemocí pojišťují klienti mezi 25 a 38 lety, muži i ženy téměř vyrovnaně. Důvodem nárůstu je strategie pojišťovny, která se poslední čtyři roky na toto vážné riziko s největším dopadem na rodinný rozpočet zaměřuje a dlouhodobě jeho pojištění podporuje finančně zvýhodněnými akcemi.

Zatímco ještě na začátku roku 2013 se pro případ vážných nemocí pojistilo jen 13 procent klientů, v roce 2014 sjednávání tohoto pojištění vzrostlo na 20 procent a v roce 2015 na 40 procent. Letos pojištění vážných nemocí obsahuje již bezmála 45 procent smluv životního pojištění. „Vážné nemoci mají zpravidla, kvůli jejich dlouhodobému léčení, největší dopad na výši rodinného příjmu a růst dodatečných nákladů. Proto jsem rád, že Češi již pamatují na toto riziko a chrání tak sebe i svoji rodinu před dlouhodobým výpadkem příjmu více než kdykoliv dříve,“ komentuje silný nárůst sjednávání tohoto pojištění Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny.

Pojištění vážných nemocí si nejčastěji sjednávají klienti v produktivním věku (25 až 38 let). Z toho tvoří 52 procent muži a 48 procent ženy.

Hlavní příčinou růstu pojišťování vážných nemocí v Pojišťovně České spořitelny je jeho dlouhodobá podpora v podobě finančně zvýhodněných akcí. „Aktuálně běží až do konce června zvýhodněná akce pro případ mozkové příhody. Klientům, kteří si do konce roku sjednají riziko velmi vážných onemocnění, a v budoucnu je postihne mozková příhoda, vyplatíme dvojnásobek pojistné částky,“ uvádí Petr Procházka. Podobné akce zaměřené na finanční zajištění v případě vážných nemocí běží už čtvrtým rokem, právě od roku 2013.

Zdroj: PČS

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články