Allianz pojišťovna plošně zlevňuje povinné ručení většině motoristů


			Allianz pojišťovna plošně zlevňuje povinné ručení většině motoristů
3.3.2011 Pojištění aut

Allianz pojišťovna plošně zlevňuje sazby povinného ručení. Základní sazby pojišťovna snižuje o 10 až 25 %. Tato cenová úprava bude probíhat nad rámec současných bonusových a segmentačních kritérií. Nový sazebník umožnila zavést korektní bonusová politika, opírající se o databázi České kanceláře pojistitelů. Nejde tedy o dumping, neboť tzv. notoričtí škodiči naopak budou platit pojistné vyšší. Pro pojišťovny představuje velké riziko zhruba 5 % řidičů (to jsou obvykle ti, kteří platí ve světě povinné ručení s přirážkou - tedy s malusem).

„Naše nová cenová politika zohledňuje ještě více než doposud škodovost jednotlivých motoristů, takže nyní bude každý platit podle svého individuálního účtu havárií a škod,“ řekl předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad. Motoristům Allianz pojištění zlevní o 10 až 25 procent a těm, kteří svému okolí často škodí, naopak pojistka podraží. „Pokud pak šoféři se špatným škodným průběhem nebudou naše pojistné akceptovat a odejdou jinam, vytvoří tím příznivější podmínky pro zlevnění pojistného všem ostatním řidičům s pojištěním Allianz,“ dodal Strnad.


Motivace k bezpečnější jízdě

Od nového sazebníku povinného ručení si Allianz pojišťovna slibuje také větší motivaci pro bezpečnější provoz na silnicích. „Čas od času se nějaká pojistná událost přihodí každému, ale zhruba pět procent notorických škodičů představuje pro své okolí opravdu velké nebezpečí. V Německu a v anglosaských zemích piráti silnic platí mnohonásobně dražší povinné ručení a teprve kvůli jeho ceně jsou pak ochotni změnit své jízdní návyky,“ vysvětlil předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad.

Motorista, který přichází do Allianz pojišťovny s bonusem, už nemusí nic dokládat či podepisovat, neboť přehled o jeho historii pojištění si Allianz ověří prostřednictvím databáze škod, vedené v České kanceláři pojistitelů.

Zatímco čtyřicetiletého Pražana, který nikdy nehavaroval, vyšlo povinné ručení za Škodu Octavii 1,9 na 4216 korun, nyní nově zaplatí pouze 3414 korun.

Jiný příklad: povinné ručení na Felicii combi 1.3, vyrobenou v roce 2000, kterou vlastní čtyřicetiletý řidič z Benešova, stálo dosud 1 761 korun. Nyní to bude jen 1 602 korun.


Kde lze zjistit vlastní škodní historii?

Škodní historii lze zjistit dotazem u smluvních zprostředkovatelů pojišťovny Allianz (jde o prodejce aut nebo autobazary). Pojišťovna ji získává z databáze České kanceláře pojistitelů.

Celkový počet vozů pojištěných v rámci povinného ručení v České republice stoupl v loňském roce o 123 tisíc a pojišťovna Allianz byla jednou z mála pojišťoven, které narostl i kmen povinného ručení, konkrétně o 53 tisíc vozidel.

Povinné ručení u Allianz pojišťovny od září loňského roku zajišťuje nejširší ochranu v České republice a motoristé mají na výběr ze tří balíčků, které se od sebe neliší pouze limity plnění, ale především škálou krytých rizik. Uzavřením pojistné smlouvy mohou získat kromě povinného ručení i pojištění pro případ poškození vozidla živelní událostí, zvířetem, nebo po střetu s ním. Standardní součástí sjednaného povinného ručení je i možnost přímé likvidace s bezplatným odtahem a zapůjčením vozu i v případě, že klient nehodu zavinil, dále pak úrazové pojištění nezletilých dětí ve vozidle a nárok na bezplatné povinné ručení ke dvěma malým motocyklům nebo přívěsům.


Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Srovnání povinného ručení

Aleš Procházka,  23. 3. 2011

Dobrý den,
pokud sháníte jakékoli povinné ručení pro Váše vozidlo, můžete bezplatně vyplnit tento odkaz
http://postni.cz/porovnani
Zde vyplníte údaje o Vašem voze a můžete zjistit, že ušetříte až 64 procet! Pokud chcete, můžete porovnat také havarijní pojištění.
Samozřejmě vyplnění může být pouze z informativních důvodů. Vše je zcela jednoduché a zdarma. Děkuji
Procházka

RSS