Generali PPF: Pouze 25 % českých řidičů si platí havarijní pojištění


			Generali PPF: Pouze 25 % českých řidičů si platí havarijní pojištění
23.11.2012 Pojištění aut

Ve většině zemí střední a východní Evropy (CEE) nemá o havarijní pojištění zájem většina řidičů. Pouze 20 % řidičů v Rumunsku a Chorvatsku uzavřelo havarijní pojištění navíc k povinnému ručení. V České republice není toto číslo mnoho vyšší – jde o něco kolem 25 %, přičemž v Bulharsku je to pouze 5 % a v Srbsku pouhá 3 %. Slovinci jsou druhým extrémem, protože téměř 50 % řidičů má havarijní pojištění..

VOLKSWAGEN je nejčastěji pojišťovaný vůz v Rumunsku, Chorvatsku a Polsku. Značky, patřící do koncernu Volkswagen, jsou obecně nejoblíbenější v zemích střední a východní Evropy. ZASTAVA je nejoblíbenější vůz v Srbsku, proto se také nejčastěji pojišťuje. V České republice a na Slovensku je nejvíce zastoupená značka ŠKODA. V Bulharsku a Maďarsku je číslem jedna OPEL.

Pokud jde o havarijní pojištění, nejvyšší počet pojistných událostí se týká automobilů značky OPEL. ŠKODA se řadí na druhé místo, pokud jde o nároky z havarijního pojištění ve střední a východní Evropě a také se umístila na druhém místě, pokud jde o počet nahlášených nehod.


Průměrný věk aut, pojištěných u Generali PPF se pohybuje od 8 do 16 let. Slovinci nejčastěji pojišťují auta až 8 let stará, zatímco Bulhaři pojišťují auta, která jsou v průměru 16 roků stará. Nejběžnější stáří pojištěných vozů, jejichž majitelé uzavřeli  povinné ručení, je přibližně 11 let (jde o Českou republiku, Bulharsko, Srbsko a Slovinsko), zatímco v případě havarijního pojištění jde o mladší auta, stará něco okolo 3 let. V Polsku a na Slovensku uzavírají havarijní pojištění převážně majitelé nových vozů.

"Průměrný věk pojištěných vozidel v Evropské unii je 8,2 roku, ale například v Maďarsku nebo v České republice se blíží k číslu 12 let. Trend stárnutí automobilů potvrzují naše vlastní statistiky", říká Jiří Střelický z Generali PPF Holdingu.

Šetření zahrnovalo Českou republiku, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Rumunsko, Maďarsko, Polsko, Chorvatsko a Bulharsko.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS