Italští motoristé mají povinné ručení pětkrát dražší než je evropský průměr


			Italští motoristé mají povinné ručení pětkrát dražší než je evropský průměr
31.8.2012 Pojištění aut

Italský internetový portál AGI upozorňuje na odhalení, které zveřejnila skupina Codacons a které je založeno na závěrech, jež vyplývají  z údajů, poskytnutých italským národním sdružením pojišťoven ANIA. Ty dokazují, že sazby povinného ručení v Itálii vzrostly v průběhu prvních třech měsíců letošního roku o další 2,1 %.

Zpráva cituje prezidenta společnosti Codacons Carlo Rienzu, který říká: “V naší zemi je povinné ručení pětkrát dražší než je evropský průměr. V Německu přijde pojištění auta v průměru na 222 eur, ve Francii je to 172 eur a ve Španělsku 229 eur. V Itálii se pohybují průměrné náklady na pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) od 900 eur do 1000 eur a ceny mezi lety 1994 až 2011 vzrostly o 195 %.”

"Dokonce jsme zaznamenali případy řidičů, kterým se navzdory tomu, že nezpůsobili v průběhu posledních několika let nehodu, sazby jejich pojistných smluv se měly zdvojnásobit,“ dodává Carlo Rienza.

Codacons je italské sdružení pro ochranu spotřebitelů a životního prostředí, které bylo založeno v roce 1986.

(A to ještě Italové nezjistili, že  tvrdý konkurenční boj neživotních pojišťoven v České republice uměle srazil ceny povinného ručení hluboko pod všechny meze a reálné náklady. V ČR  totiž lze získat povinné ručení na auto velikosti malé škodovky již za 1286 korun, zatímco ještě před nedávnem to bylo něco přes 4000 korun. Je škoda, že asociace italských pojišťoven na tak pozoruhodné údaje  jaksi pozapomněla. Nebo že by jen škodolibě vyčkávala, co to s českými pojišťovnami udělá? - Pozn. red.)

Insurance Insight

Zdroj: Insurance Insight

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS