Klienti Kooperativy si mohou připojistit škodu, způsobenou zvěří


			Klienti Kooperativy si mohou připojistit škodu, způsobenou zvěří
13.1.2012 Pojištění aut

Rozšíření pojistné ochrany vozidel o škody způsobené zvířetem nabízí Kooperativa od nového roku ve svém produktu NAMÍRU. „Zjistili jsme, že v havarijním pojištění kromě tisíců škod na čelních sklech také každoročně řešíme přes 1500 škod způsobených srážkou se zvířetem. V poslední době se zvýšil i počet případů poškozené elektroinstalace a brzdové nebo chladící soustavy vozidla od zvířat. Proto jsme tato připojištění nabídli i klientům k povinnému ručení“, představuje novinku Václav Runštuk z Úseku pojištění vozidel pojišťovny Kooperativa.


Některé pojišťovny nabízejí povinné ručení jen ve formě balíčku, ale u Kooperativy si v produktu NAMÍRU klient nastaví pojištění podle svých potřeb. Například motorista jezdící většinou na venkově, případně i v blízkosti lesa, se bude určitě lépe cítit s připojištěním srážky se zvířetem. To si může dokonce ještě rozšířit o pojištění poškození vozu zvířetem, tedy i pro případ, že by například kuny poškodily elektroinstalaci. Motoristovi jezdícímu hlavně po Praze zase spíše hrozí vykradení vozu, proto si ke svému povinnému ručení může sjednat i pojištění zavazadel.


„V praxi velmi často dochází i ke střetu vozidla s ptactvem, proto se naše připojištění vztahuje i na toto riziko. Můžete si ho sjednat ve dvou variantách. Střet se zvířetem, z něhož hradíme škody způsobené na jedoucím vozidle, stojí 372,- Kč ročně. Pokud si k němu připojistíte i poškození zaparkovaného vozidla zvířetem, zaplatíte dohromady 432,- Kč za rok“, doplňuje Václav Runštuk.


Pojištění vozidla pro případ poškození vozidla zvířetem u Kooperativy je v tuto chvíli nejkomplexnějším připojištěním na pojistném trhu. Vztahuje se na všechny obratlovce. Limit pojistného plnění je 100 tisíc Kč a spoluúčast jen 1 %, minimálně 1000 Kč.


Povinné ručení NAMÍRU tak společně s připojištěním NA100PRO, připojištěním škod způsobených zvířetem a připojištěním čelního skla klientům Kooperativy přináší pojistnou ochranu srovnatelnou s havarijním pojištěním. Zahrnuje například i přímou likvidaci a krytí živelných škod. Pojištění je možné rozšířit o další připojištění. NAMÍRU totiž přináší nejširší výběr připojištění na trhu.

Kooperativa

Zdroj: Kooperativa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS