Motoristé volají asistenci Allianz pojišťovny v průměru každé tři minuty


			Motoristé volají asistenci Allianz pojišťovny v průměru každé tři minuty
9.2.2012 Produkty

V posledních dnech zaznamenává společnost Mondial Assistance, která poskytuje asistenční služby k povinnému ručení a havarijnímu pojištění klientům Allianz pojišťovny, až sedminásobně vyšší počet volání klientů, než v běžný zimní den. Stovky telefonátů mají stejné příčiny – zamrzlá auta, zhuštěné pohonné látky a autobaterie, které už ani „neťuknou“. Motoristé kvůli tomu nyní volají o pomoc v průměru každé tři minuty.


„Zatímco minulý měsíc přijali operátoři denně zhruba 80 hovorů, dnes je to běžně 400, ale v exponovaných dnech, většinou v pondělí po víkendu, je to i přes 500 telefonátů. Nejčastěji motoristy trápí automobilové poruchy spojené s mrazem – nenastartování vozidla z důvodu zamrzání provozních kapalin a to dokonce i arktické verze nafty, nebo vybité baterie,“ uvádí Václav Dub z úseku pojištění motorových vozidel Allianz pojišťovny.


Asistenční zásahy při nenastartování způsobeném zamrznutím, nebo spíš zhuštěním pohonných hmot a následným ucpáním palivových cest jsou kryty již v základní asistenci k povinnému ručení a havarijnímu pojištění Allianz, na vybitou baterii je třeba mít rozšířenou asistenci Plus, kterou si k pojištění vybírá zhruba pětina klientů.


Bohužel ani předpověď počasí na další dny není příliš příznivá, mrazy se nevzdávají a hlavně na mnoha místech republiky se očekává sněžení, s nímž se navíc zvyšuje riziko dopravních nehod. V tom případě by se počet telefonátů a hlášení kalamitních nehod a poruch mohl ještě zvýšit. „Aby se klienti při pokračující nepříznivé povětrnostní situaci vyhnuli delšímu čekání na telefonních linkách nebo čekání na odtahovou službu, doporučujeme dodržovat několik rad, které Allianz připravila ve spolupráci se zkušenými automobilovými odborníky,“ dodává V. Dub.


Jak se nenechat zaskočit zimou?

Několik rad vám pomůže vyhnout se nepříjemné situaci při startování vozidel a zvýší bezpečnost na silnicích v zimním období:


- V případě, že máte možnost, zaparkujte auto v garáži, pod krytým přístřeškem nebo v závětří domu (objektu).


- Při parkování na rovině nepoužívejte ruční brzdu. Kola raději vytočte směrem k obrubníku nebo je zabezpečte klínem nebo kamenem.


- Využívejte buď paliva s přidanými aditivy proti mrazu nebo je do paliva přidejte ještě před tankováním benzínu nebo nafty. Při jejich koupi se poraďte s odborníkem a tankujte
na prověřených čerpacích stanicích.


- Mějte s sebou raději rozmrazovač na zámek dveří auta. Nestačí jej mít umístěný v autě, pokud dveře zamrznou, tak se k němu nedostanete.


- Před začátkem jízdy je vhodné auto nastartovat a zároveň nechat puštěné rozmrazování předního a zadního skla (zapnutá klimatizace a topení zabrání zamlžování a námraze skel); zároveň důkladně očistěte auto od sněhu a námrazy, zejména okna a světla je velmi důležité mít absolutně čisté. Mějte pro tyto případy vždy po ruce smetáček a kvalitní škrabku na okna.


- Pokud zapadnete ve sněhu, nasypte písek, sůl, nebo štěrk kolem kol, aby se kola měla o co zapřít a mohla se pohnout v požadovaném směru. Určitě v takové situaci oceníte i malou lopatku a malý sáček s pískem nebo jiným podobným materiálem.


- Na delší vzdálenosti, nebo cesty do hor a kopcovitého terénu je vhodné přibalit i sněhové řetězy nebo „sněhové ponožky“ (AutoSock).


- Pokud auto delší dobu stojí a nejezdí se s ním, je vhodné dobít baterii autonabíječkou, vyhnete se rychlému vybití baterie zejména v zimním období a zároveň prodloužíte i životnost baterie. Pokud opravdu delší dobu nejezdíte, je lepší baterii vyjmout a uskladnit v teple.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články