Největší nárůst smluv na povinné ručení letos zaznamenala Allianz pojišťovna


			Největší nárůst smluv na povinné ručení letos zaznamenala Allianz pojišťovna
15.11.2011 Pojištění aut

Allianz pojišťovně se letos nejvíce zvýšil počet smluv na povinné ručení mezi domácími pojišťovnami. Podle údajů České kanceláře pojistitelů tento nárůst v prvním pololetí 2011 činil 44 tisíc a meziročně narostl dokonce o 90 tisíc.Vloni v létě mělo s Allianz smlouvu 621 tisíc majitelů vozidel, letos už jich ke stejnému datu bylo přes 711 tisíc. Povinné ručení je obecně považováno za citlivý barometr úspěšnosti každé pojišťovny a také výkladní skříň jejích produktů.


„Povinné ručení dříve majitelé automobilů považovali za nutné zlo, které musí platit, ale které jim samotným nic nepřináší, jenomže tohle jsme dokázali změnit,“ říká Pavel Prokš, ředitel úseku pojištění vozidel Allianz pojišťovny. „Tím, že dnes i v povinném ručení nabízíme nejširší krytí havarijních rizik, motoristům nabízíme kromě povinné ochrany svého okolí i jejich samotnou ochranu.“


Šoféři mají na výběr ze tří balíčků, které se od sebe neliší pouze limity plnění, ale především škálou krytých rizik. Uzavřením pojistné smlouvy mohou získat kromě povinného ručení i pojištění pro případ poškození vozidla živelní událostí, zvířetem, nebo po střetu s ním. Standardní součástí sjednaného povinného ručení je i možnost přímé likvidace s bezplatným odtahem a zapůjčením vozu i v případě, že klient nehodu zavinil, dále pak úrazové pojištění nezletilých dětí ve vozidle a nárok na bezplatné povinné ručení ke dvěma malým motocyklům nebo přívěsům.


Allianz přitom nechce nová havarijní rizika nabízet pouze jako marketingový tah, ale jako skutečnou ochranu řidičů. Dokazuje to i pohled „pod pokličku“ jejích produktů, který odhaluje, že například střet se zvěří se vztahuje na všechna zvířata obecně, má evropskou a nikoliv pouze domácí platnost a je bez jakékoliv spoluúčasti.


V roce 2005 měla Allianz v rámci povinného ručení v naší zemi pojištěno 550 tisíc vozidel a od té doby zaznamenává o tento produkt stále se zvyšující zájem. V celém světě je Allianz největším pojistitelem vozidel, smlouvu s ní má uzavřeno přes 50 milionů motoristů a je současně největší pojišťovnou v rámci neživotního pojištění, do kterého patří i povinné ručení a havarijní pojištění.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články