Pojištění TruckGAP pokrývá totální škodu u nákladních aut i autobusů


			Pojištění TruckGAP pokrývá totální škodu u nákladních aut i autobusů
28.11.2013 Pojištění aut

Od letošního podzimu si mohou majtelé nákladních aut a autobusů sjednat pojištění TruckGAP, které poskytuje pojišťovna QBE. Toto pojištění garantuje v případě totální škody či krádeže doplatek pojistného plnění až do výše kupní ceny vozu. TruckGAP je v České republice jediným pojištěním tohoto druhu a lze jej uzavřít až na 5 let. Základní podmínkou je sjednané havarijní pojištění.

Pojištění pořizovací ceny nákladních vozidel a autobusů TruckGap garantuje až 100% návratnost investice do automobilu v případě totální škody či krádeže. Pojištění lze sjednat pro vozidla třídy: M2, M3, N2 a N3. Pojištění proti ztrátě hodnoty TruckGAP kryje rozdíl mezi pořizovací cenou vozidla a jeho obecnou hodnotou v době vzniku pojistné události, kterou může být krádež, živelná událost či havárie. „Pokud má majitel vozu sjednané pouze samotné havarijní pojištění, vyplatí mu havarijní pojišťovna při vzniku pojistné události částku odpovídající aktuální tržní hodnotě vozidla. Ta ovšem může být po 3 letech užívání na zlomku původní kupní ceny,“ říká Tomáš Horák, Motor Portfolio Manager CEE pojišťovny QBE. „Pojištění TruckGAP zajistí majiteli doplacení rozdílu mezi aktuální tržní hodnotou vozu a jeho původní pořizovací cenou. Pojištění lze uzavřít na 3, 4 nebo 5 let.“

Pro vozy do 32 tun včetně vozidel přepravujících nebezpečné materiály

Pojištění TruckGAP vychází z pojistného produktu EuroGAP, který však lze sjednat jako doplněk havarijního pojištění pouze pro osobní automobily. Majitelé nákladních aut a autobusů tedy jistotu až 100% návratnosti investice do vozidla dosud neměli. Díky TruckGAP lze nyní pojistit vozy do hmotnosti 32 tun, včetně vozů přepravujících nebezpečné materiály. Vozidlo je pojištěno od data převzetí či sjednání pojištění, které je možné uskutečnit do 150 dnů od pořízení vozu. TruckGAP je nabízen jak pro nová, tak i ojetá nákladní auta a autobusy do 6 let od první registrace.Ještě vyšší úroveň zabezpečení poskytuje pojištění TruckGAP Plus, které zahrnuje i připojištění náhrady spoluúčasti z havarijního pojištění.


QBEZdroj: QBE

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články