Řidiči na povinném ručení nešetří, i když mohou


			Řidiči na povinném ručení nešetří, i když mohou
30.8.2012 Pojištění aut

Peníze hrají důležitou roli ve všech oblastech našeho života. I v případě investice do vozidla si lidé hlídají každou korunu a snaží se ušetřit, kde se dá. Přesto mnoho lidí stále nevyužívá možnosti sjednání levnějšího zákonného pojištění vozidel, a to i navzdory masivní kampani pojišťoven. Zbytečné placení dražší pojistky je tak mezi majiteli vozidel stále více než běžné.

Nejčastější důvod, který zabraňuje změně pojišťovny a tím i sjednání levnější povinného ručení je nezájem a obavy o přílišnou složitost procesu. Stále tak většina majitelů vozidel zůstává u své pojišťovny, na níž jsou zvyklí, bez ohledu na to, že by u jiné pojišťovny ušetřili až tisíce korun ročně.

Administrativní zátěž přitom ve skutečnosti není nijak veliká. Stačí dát včas výpověď ze stávající pojišťovny, a to nejpozději do 6 týdnů před ukončením pojistného období. Nutné je se ovšem informovat o tom, zda ve Vaší smlouvě není dodatek o automatické prolongaci smlouvy. Novou smlouvu jste pak povinni uzavřít do 7 dnů od konce platnosti té předchozí. V opačném případě je nutné odevzdat registrační značky a osvědčení o technickém průkazu na příslušném úřadě. Ztráty bezeškodného bonus, který tvoří největší slevy na ceně pojištění vozidla, se při změně pojišťovny bát nemusíte.

Jak najít výhodnější pojišťovnu

Pojišťovnu, která Vám a Vašemu vozidlu může nabídnout výhodnější cenu, naleznete snadno prostřednictvím srovnávače pojištění na webu pojisteniproauta.cz. Tento nástroj Vám pomůže s hledáním nabídek, které zobrazí v přehledné tabulce. Po vyplnění formuláře s potřebnými údaji se tak snadno dostanete již ke konkrétním nabídkám. Zde ale musíte být obezřetní, protože ani zde nemusí být ta s nejnižší cenou tím nejvýhodnějším pojištěním.

Po zobrazení nabídek je nezbytné, abyste uplatnili svá předem stanovená kritéria. Již před výběrem byste tak měli vědět, jaké od pojištění požadujete limity krytí, zda požadujete v ceně také asistenční služby nebo další připojištění. Od věci není ani zjistit si podíl vybrané pojišťovny na trhu. Z nabídek, které budou splňovat všechna Vaše kritéria, si pak snadno vyberete to nejlevnější povinné ručení.

 

PojisteniProAuta.cz

Zdroj: PojisteniProAuta.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Cena rozhoduje?

Ondřej Choc,  4. 9. 2012

Autor tohoto komerčně laděného článku mylně vychází z předpokladu, že kvalitu pojištění určuje jeho cena. Motivace takového pojištění je provize za jeho sjednání, bez ohledu na likvidaci případné pojistné události.

RSS