Wüstenrot ProAuto – povinné ručení a havarijní pojištění snadno online


			Wüstenrot ProAuto – povinné ručení a havarijní pojištění snadno online
16.2.2012 Pojištění aut

Levnější povinné ručení, tři varianty havarijního pojištění – Komplet, Praktik a Expert - a tři výše spoluúčasti, to je nové pojištění Wüstenrot ProAuto.

Od konce února půjde nerušeně v pohodlí domova, v klidu a bez zbytečné ztráty času sjednat nové pojištění auta na novém portálu www.wustenrot24.cz. Uzavření smlouvy zvládne i laik, který stojí před podobným úkolem poprvé. Nastavení formulářů, které začíná kalkulací pojistného, umožní každému zájemci projít jednoduše krok za krokem celým procesem až po poslední políčko sjednat.

Pokud však někdo dává přednost sjednání pojistné smlouvy klasickým standardním způsobem, může tak učinit jak na pobočce Wüstenrotu, tak přes finančního poradce.

U povinného ručení nabízí Wüstenrot atraktivní pojistné závislé na věku, bydlišti a zkušenostech za volantem. Základní pojištění nejvíce zlevnilo v kategoriích nejběžněji používaných vozů a pro mimopražské řidiče. “Vyježděný“ bonus činí až 60 %, a to po 120 měsících jízdy bez nehod.

Příklad:

Pan Petr z Klatov (28), který od svých 18 let jezdí bez nehod, si koupil Škodu Octavii 1,9 TDI s výkonem 77kW. Má již nárok na 60% bonus a povinné ručení ho tak bude stát jen 1620 korun ročně.

Také na havarijním pojištění lze ušetřit a zvolit podle rozsahu krytí rizik levnější variantu.

Všechna rizika kryje pojištění Komplet, a to poškození nebo zničení vozidla jakoukoliv nahodilou událostí, např. nárazem na jakoukoliv překážku, střetem s jiným účastníkem silničního provozu včetně střetu se zvěří, pádem stromu, skal a jiných předmětů, které nejsou součástí pojištěného vozidla, požárem, výbuchem, poškozením přírodními živly, vandalismem, vloupáním, odcizením pojištěného vozidla či ztrátou vozu v důsledku povodně či záplavy.

Varianta Praktik kryje škody na vozidle ve stejném rozsahu, jako verze Komplet, nezahrnuje však již krytí škody v důsledku odcizení vozidla. Wüstenrot Expert - na rozdíl od verze Komplet - kryje nezaviněné škody, a proto nezahrnuje pojištění škody způsobené nárazem na překážku či střetem s jiným účastníkem silničního provozu.

U každé z variant havarijního pojištění si klient může vybrat ze tří druhů spoluúčasti:

§  5 % z pojistného plnění, minimálně 5 000 Kč,

§  10 % z pojistného plnění, minimálně 10 000 Kč,

§  20 % z pojistného plnění, minimálně 20 000 Kč.

O výši této spoluúčasti se snižuje pojistné plnění pojišťovny.

Příklad:

Při sjednání 5% spoluúčasti a škodě uznané pojišťovnou ve výši 100 000 Kč uhradí pojišťovna částku 95 000 korun, klient 5000 korun, při škodě ve výši 200 000 korun uhradí pojišťovna 190 000 korun, klient 10 000 korun.

A kdo chce být skutečně dokonale pojištěn, může si sjednat připojištění skel, úrazu, zavazadel, poskytnutí náhradního vozu a rozšířené asistenční služby.

Wüstenrot

Zdroj: Wüstenrot

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články