Z povinného ručení se mají platit hasiči, ale i zdravotníci a policisté


			Z povinného ručení se mají platit hasiči, ale i zdravotníci a policisté
13.3.2013 Pojištění aut

Majitelům aut od příštího roku zdraží povinné ručení o stovky korun kvůli novele zákona o pojištění, která zavádí pojišťovnám povinnost odvést z vybraného povinného ručení tři procenta hasičům. Píšou to Lidové noviny.

Poslanci, kteří budou novelu příští týden schvalovat, tvrdí že pojišťovny důvod zdražovat nemají. Pojišťovny s tím ale zásadně nesouhlasí. "Stále platí rovnice, že 20 miliardy korun pojišťovny vyberou a deset miliard vydají. To znamená, že každý rok mají tyto pojišťovny deset miliard korun," řekl Lidovým novinám Jeroným Tejc (ČSSD). (Možná by panu Tejcovi pomohlo proškolení na téma, jak pojišťovny hospodaří a co jsou to povinné rezervy... pozn.red.)

Podle pojišťoven je povinné ručení v posledních dvou letech ztrátové, a pokud budou muset něco odvádět, musí zdražit. "Není jiné cesty. Sazby jsou na hranici rentability - a spíše za ní," řekl listu prezident České asociace pojistitelů Martin Diviš. Podle původního návrhu novely z loňského roku měli peníze z pojišťoven dostávat pouze hasiči. Nynější návrh jim přiděluje jen 60 procent částky, 15 procent dostanou policisté a zdravotníci a 15 procent má jít na programy pro zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Peníze bude rozdělovat Fond zábrany, který by měla spravovat Česká kancelář pojistitelů, píší Lidové noviny.

Lidové noviny, DŠ

Zdroj: Lidové noviny, DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS