Pojištění od Allianz kryje škody od vandalů až po strakapoudy


			Pojištění od Allianz kryje škody od vandalů až po strakapoudy
29.5.2012 Produkty

Blíží se období prázdnin a dovolených a kdo by se domníval, že největší zájem klientů je pouze o cestovní pojištění, velmi by se mýlil. Pro pojišťovny naopak nastává doba „žní“ majetkového pojištění. Zatímco na pojištění chat myslí jejich majitelé před zimou, tedy po sezóně, naopak ochranu svého bytu a domácnosti nejčastěji vyhledávají právě před dovolenou.

„Proto, aby alespoň základní ochranu majetku mohl mít opravdu každý, již několik let nabízíme tři balíčky s různou škálou pojistného krytí,“ vysvětluje Monika Hotová, vedoucí oddělení pojištění majetku Allianz pojišťovny. Nedílnou součástí pojištění je také bezplatná asistenční služba s nejdelší, více než desetiletou historií na trhu. Jednotlivé produkty průběžně procházejí inovacemi, aby uspokojily zcela nové nároky klientů. „Platíme tak například škody způsobené neznámým vandalem, atmosférickými srážkami, ptactvem či hlodavci, nebo ty, které vznikají po přepětí – třeba odškodnění za zkažené potraviny po výpadku proudu, nebo za ztrátu vody při poruše vodovodního zařízení,“ vypočítává M. Hotová. A takové škody klienti opravdu hlásí, například oklovanou fasádu od strakapoudů, nebo několikatisícové odškodnění za vyteklý mrazák, kde byla uskladněná kompletní zabíjačka.

Monika Hotová

Od loňska je také zahrnuto v pojištění odcizení dětského kočárku, nejen z uzamčených, ale i společných prostor domu, nebo elektroniky, či sportovních potřeb z úložných prostor vozidla.

Důležitým faktorem majetkového pojištění jsou dostatečné limity plnění jak celkové, tak na určité skupiny předmětů. „Zjistili jsme například, že si klienti velmi složitě sami stanovují limity na krytí pojištění elektroniky, protože jejich hodnota v průběhu pojištění velmi kolísá. Tato zařízení rychle zastarávají a i díky tomu jsou mnohem častěji obměňována, než třeba nábytek, nebo jiné předměty v domácnosti. Proto jsme tyto limity, stejně jako například na jízdní kola, prostě zrušili. Takže tyto předměty jsou pojištěny až do výše celkové hodnoty domácnosti a ani ty z dražších tedy není třeba připojišťovat,“ tvrdí Monika Hotová.

Limity i na ostatní skupiny předmětů, nebo rizika, jsou velmi důležité, je třeba dávat pozor na to, zda nejsou v základním pojištění příliš nízké a pokud ano, zda je lze vůbec navýšit a za jakých podmínek. Obecně lze říct, že pro klienta je nejvýhodnější, pokud dílčí pojištění buď na určité typy předmětů – optika, sportovní náčiní, šperky, nebo i rizika – přepětí, vandalismus… není nijak limitováno a pokud ano, pak jsou příznivější procentuálními limity z celkové pojistné částky, než fixní na konkrétní částky.

Produktů majetkového pojištění na trhu je široká škála, takže žádný majitel domu, bytu nebo chaty by neměl mít problém vybrat si takový, který jeho požadavkům vyhovuje nejvíce. „Před sjednáním pojistné smlouvy, a to neplatí jen u majetku, by se každý klient měl dobře soustředit na výklad pojistných podmínek, v případě, že jim při čtení neporozumí, tak se pojišťovacího poradce cíleně zeptat. Je třeba se seznámit také s výlukami z pojištění,“ radí Zdeněk Kučera, ředitel úseku majetkového pojištění Allianz.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články