Pojišťovna České spořitelny letos nejčastěji pojišťuje riziko trvalých následků úrazu


			Pojišťovna České spořitelny letos nejčastěji pojišťuje riziko trvalých následků úrazu
11.12.2015 Produkty

V Pojišťovně České spořitelny je letos nejčastěji sjednávaným rizikem pojištění trvalých následků úrazu. V rámci životního pojištění si jej sjednalo přes 80 procent klientů. Druhým nejoblíbenějším rizikem je pojištění denního odškodného pro případ úrazu, které si pojistilo přes 70 procent klientů. A téměř šedesát procent klientů se pojistilo pro případ hospitalizace, jež tak skončila na třetím místě žebříčku nejčastěji sjednávaných rizik životního pojištění v tomto roce. Méně často sjednávaná rizika jsou invalidita a velmi vážná onemocnění. A to i přesto, že patří mezi ta nejvážnější s nejvýznamnějším dopadem na výši příjmů a dodatečných nákladů.

 „Hlavním cílem životního pojištění je především finanční pokrytí dlouhodobého výpadku příjmu, který bývá důsledkem potřebného léčení z vážných nemocí a úrazů,“ komentuje žebříček nejčastěji sjednávaných rizik v životním pojištění Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktů Pojišťovny České spořitelny, a doplňuje: „Proto by lidé měli sebe a své blízké chránit především pro případ klíčových rizik, tedy smrti, invalidity a vážných nemocí a úrazů.“

Pojištění trvalých následků úrazu mezi klíčová životní rizika patří. Klienti se u tohoto rizika pojišťují průměrně na 500 000 Kč. „Je dobře, že letos si téměř každý náš klient toto riziko sjednal. Trvalé následky si často vyžádají i nezbytnou přestavbu bytu či rodinného domu. Například úprava malého bytu na bezbariérový vychází v dnešní době přibližně na půl milionu korun, proto by optimální pojistná částka pro tento případ měla být alespoň právě v této výši. Díky progresivnímu plnění dokážeme při nejzávažnějších následcích takových úrazů vyplatit i částky několikanásobné,“ říká Petr Procházka.

Pojištění denního odškodného pokrývá dobu, která je stanovena pro léčení úrazů a patří mezi dlouhodobě oblíbená rizika. Průměrná výše pojistné částky je 250 Kč denně. V případě hospitalizace se klienti v průměru pojišťují na částku 270 Kč za den pobytu v nemocnici.

Rizika invalidity a velmi vážných onemocnění si letos sjednal téměř každý třetí klient. Jejich sjednávání je tak častější než v předchozích letech. Jsou to však rizika, jež jsou ve srovnání s ostatními sjednávána v menší míře. Přestože jsou nejzávažnější, tak v pojistných smlouvách často scházejí. V případě pojištění invalidity činí průměrná pojistná částka téměř půl milionu korun. Pro případ velmi vážných onemocnění se klienti pojišťují průměrně jen na čtvrt milionu. „Dlouhodobě pojištění velmi vážných onemocnění podporujeme. Aktuálně běží akce pro případ onkologických onemocnění. Klientům, kteří si do konce roku sjednají riziko velmi vážných onemocnění a v budoucnu onemocní rakovinou, vyplatíme dvojnásobek sjednané pojistné částky,“ uvádí Petr Procházka.

Zdroj: PČS

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články