Pojišťovně Generali soud nařídil porušit zákon!


			Pojišťovně Generali soud nařídil porušit zákon!
2.4.2013 Produkty

Zdánlivě přelomové rozhodnutí soudu, které přinesl minulý týden obvodní soud pro Prahu 2, se týká povinnosti Generali Pojišťovny zaplatit klientům plnou cenu zájezdu, který se neuskutečnil kvůli krachu cestovní kanceláře. Je mimořádně zajímavé, že soud svým rozhodnutím pojišťovně Generali nařídil porušit zákon.

„Rozsudek Obvodního soudu nás zbavil práva použít řádné opravné prostředky. Odvolání není možné jenom proto, že se stát rozhodl tzv. bagatelní spory, v nichž jde o částky do 10 000 korun, považovat za tak bezvýznamné, že nestojí ani za možnost věcného a řádného přezkoumání. V každém případě se však jedná o individuální rozhodnutí konkrétního soudce konkrétního soudu, nikoli o precedent,“ zdůraznil našemu webu tiskový mluvčí pojišťovny Generali Jiří Cívka a dodal: "Byť je pro nás toto rozhodnuti soudu nepříznivé a neznáme jeho písemné odůvodnění, vítáme je, protože nám umožní použít mimořádné opravné prostředky včetně ústavní stížnosti na postup soudu, který nám svým verdiktem de facto ukládá porušit zákon, jmenovitě péči řádného hospodáře."

Podle dostupných informací soud přikazuje pojišťovně plnit mimo pojištění, které si cestovní kancelář sjednala, a ukládá tak pojišťovně povinnost odškodnit klienty za stát.Zdroj: DŠ

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS