Česká pojišťovna: I malý podnik potřebuje chránit!


			Česká pojišťovna: I malý podnik potřebuje chránit!
24.9.2012 Pro firmy

Ani úspěšné firmě se nevyhýbají rizika v podobě vloupání, krádeží věcí z aut či živelná nebezpečí typu povodní, ničivých dešťů nebo krupobití. Některým událostem nelze zabránit, ale je možné eliminovat vzniklé škody. I Česká pojišťovna si je vědoma toho, že úspěšný podnik je nutné chránit. Všichni drobní a střední podnikatelé si proto mohou uzavřít u České pojišťovny pojištění na míru, tzv. pojištění JISTOTA.

JISTOTA je určena všem malým a středním podnikatelům, jako jsou hoteliéři, restauratéři, obchodníci, řemeslníci, jejichž roční příjmy se pohybují v milionech korun a kteří chtějí v rámci jedné smlouvy získat komplexní ochranu majetku a odpovědnosti.

Jistota se přizpůsobuje individuálním požadavkům klienta – to je výhoda, kterou podnikatelé ocení především. V praxi to znamená, že pojištění JISTOTA kombinuje druhy pojištění určené přesně pro konkrétní typ podnikání. „Pro obchodníky je důležitá tržba, provozovna, zásoby, inventář nebo výloha. Naproti tomu řemeslníkům se vyplatí pojištění v případě krádeže věcí z aut a odpovědnost. Jistota je produkt jednoduchý, pro klienty srozumitelný a především komplexní“, vysvětluje Karel Bláha, vrchní ředitel Úseku produktového managementu podnikatelského pojištění České pojišťovny.

Co všechno je možné do JISTOTY zahrnout?

V rámci pojištění JISTOTA je možné sjednat pojištění movitých věcí, vlastních i pronajatých nemovitostí, pojištění odpovědnosti a pojištění přerušení provozu.

Pojištění majetku chrání nemovitost i movitý majetek. To znamená, že pojišťovna zaplatí škodu v případě odcizení tržby, zásob, vybavení, poškození provozovny, dveří, výloh, reklam nebo markýz apod.

Díky pojištění přerušení provozu mohou podnikatelé získat finanční odškodnění v případě nutného uzavření provozovny. Česká pojišťovna uhradí pojištěnému podnikateli zisk, o který přijde po dobu obnovy přerušeného provozu. Samozřejmostí je úhrada nákladů, které vznikají i v době, kdy je podnik mimo provoz – nájemné, odpisy, mzdy, atd.

Pojištění odpovědnosti chrání podnikatele v případě způsobení škody někomu třetímu. Protože stát se může opravdu cokoli: Zřítí se reklamní poutač na obchodě nebo restauraci a dojde ke zranění chodce, někomu způsobí zranění zaměstnanec během pracovní doby nebo při opravě domu spadne na kolemjdoucího část lešení.

Nebo jiná situace - podnikatel může mít např. restauraci v domě, kde je v horním patře obchod s luxusními látkami a  v důsledku závady na zařízení restaurace dojde k požáru, kdy je  poškozena nejen budova, ale také zboží a zařízení sousedního obchodu. Škoda se tak doslova během chvíle může vyšplhat ke statisícům i miliónům.


V těchto a řadě dalších případů je tu Česká pojišťovna, aby díky jejímu pojištění JISTOTA dokázala rychle pomoci s řešením vzniklé situace.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články