Česká pojišťovna: Jak si pojistit „léto bez starostí“


			Česká pojišťovna: Jak si pojistit „léto bez starostí“
15.6.2012 Produkty

Léto je za dveřmi a s ním i vysněná letní dovolená, zasloužený odpočinek na chatách a chalupách, a další aktivity, na které se každý po zimě těší. S létem jsou však bohužel spojená i rizika, kterým nelze předejít, která nemůžeme ovlivnit. Je možné však zmírnit následky rizik formou pojištění.

Česká pojišťovna upozorňuje na možná rizika, která mohou (nejen) v létě hrozit a na možnosti, jak tyto nenadálé situace co nejvíce zmírnit.

Podpojištěnost majetku

Každý, kdo má chatu nebo chalupu, se ji snaží v létě vždy ještě nějak vylepšit. Někdo si vylepší hlavně zahradu, jiný naopak investuje do rozsáhlé rekonstrukce. Přitom však zapomene, že se díky proběhlé rekonstrukci zvýší hodnota chaty či chalupy a že je tedy nutné upravit pojistku. Proto je nutné na toto myslet a vždy po větší rekonstrukci se poradit a pojistku upravit.

„Při uzavírání pojištění rekreační nemovitosti je dobré nepodcenit hodnotu majetku a pojistnou částku zvolit tak vysokou, aby i v případě totální škody bylo možné uvést „druhý domov“ do stejného stavu, jako před pojistnou událostí,“ radí Olga Kobilková, produktová manažerka pojištění občanského majetku České pojišťovny, a dodává, že někteří majitelé rekreačních nemovitostí neoprášili svou smlouvu již řadu let a ta tak neodpovídá aktuálním potřebám ochrany jejich majetku.

Velkou výhodou pojištění rekreačních nemovitostí u České pojišťovny je, že se vždy sjednává na novou cenu. Majitel v případě pojistné události tedy dostane takovou částku, za kterou i při totální škodě může zničenou stavbu obnovit.

Přírodní živly a škody na majetku

Přírodní živly útočí na lidské domovy stále častěji a zpravidla nečekaně.

Vzhledem k tomu, že voda, vítr nebo krupobití se objevují stále častěji i na místech, kde o nich lidé desítky let v takové síle neslyšeli, je vhodné věnovat pozornost především pojistné ochraně proti živlům. Automaticky jsou v pojištění zahrnuta rizika živelní, jako jsou povodně, záplavy, vichřice a krupobití, ale také požár, výbuch, přímý úder blesku apod.

Česká pojišťovna dále nabízí pojištění rekreačních nemovitostí proti sdruženému živlu, havárii vodovodu, odcizení a vandalismu. Zvlášť řádění živlů, které se vyskytuje stále častěji a zákeřněji, pojištění od České velmi dobře řeší. Ochrana se totiž vztahuje na požár, výbuch, úder blesku, vichřici, krupobití, povodeň, záplavu, sesuv půdy, pád stromů i stožárů.

Základní pojištění lze rozšířit o připojištění skel (např. v oknech, lodžiích, na terasách) a také o připojištění pro případ škod způsobených nárazem vozidla a přepětím.

I malé chyby mohou přijít draho

V běžném životě dochází k řadě situací, které se prostě nedají předvídat ani spolehlivě ohlídat. Není těžké si představit situaci, kdy stěhováci prorazí sádrokarton nebo poškodí zábradlí na chodbě nového bytového domu, kam se právě stěhujete. Vašemu psovi, který jinak poslechne na slovo, se znelíbí sousedčina výstavní kočka a natrhne jí ucho tak, že v žádné další soutěži krásy už nemá šanci. Všechny takové případy jsou nepříjemné a ke smíru většinou vede snadnější cesta přes finanční kompenzaci způsobených škod. Ale to nemusí být právě levné.

Česká pojišťovna nabízí řešení. Veškeré tyto případy, při nichž vznikne škoda na majetku, na zdraví či finanční škoda, lze řešit s pomocí pojištění odpovědnosti za škody z běžného občanského života.


Základní limit pro škody na majetku je jeden milion korun a pro škody na zdraví a životě dokonce dva miliony. Přitom pojištění odpovědnosti vyplývající z vlastnictví nemovitosti nebo odpovědnosti za škody způsobené na zdraví a majetku třetím osobám v běžném každodenním životě nás přijde přibližně na jednu korunu denně, tedy polovinu toho, co stojí jeden obyčejný rohlík.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články