D.A.S.: Jak pomůže právník při vyšetřování dopravní nehody?


			D.A.S.: Jak pomůže právník při vyšetřování dopravní nehody?
21.2.2012 Pro občany

Účastníkům dopravního provozu hrozí v případě dopravní nehody nejen riziko zranění, ale skrytou hrozbou může být i případné obvinění ze zavinění dopravní nehody. Ke zdravotním problémům se tak snadno mohou přidat i problémy psychické.

D.A.S. pojišťovna právní ochrany, a.s. popisuje případ, ve kterém hrálo hlavní roli právě pojištění právní ochrany.

Jan Veverka jel se svojí přítelkyní na motocyklu po silnici, kterou velice dobře znal. V místě velmi mírné levotočivé zatáčky došlo ke střetu motorky pana Veverky s protijedoucím osobním vozidlem. Bohužel kvůli zraněním, které oba utrpěli, nebylo mnoho, co si oba pamatovali. Jedno však věděli zcela bezpečně – dělící plnou čáru nepřejeli.

Přestože oba měli plné motorkářské vybavení včetně helem, utrpěl pan Veverka s přítelkyní lehký otřes mozku a několikeré zlomeniny a pohmožděniny.

Celou nehodu samozřejmě vyšetřovala policie, která uvěřila tvrzení řidiče osobního automobilu, že nehodu zavinil pan Veverka. Řidič osobního automobilu tvrdil, že pan Veverka překročil povolenou rychlost a že v zatáčce přejel do protisměru.

Kvůli tomuto absurdnímu obvinění se pan Veverka obrátil na D.A.S. pojišťovnu právní ochrany s žádostí o pomoc. Pojišťovna D.A.S. pověřila zkušeného obhájce a uhradila pro tento účel i znalecký posudek k průběhu nehody, který byl nakonec pro další průběh rozhodující. Obhájci se nakonec podařilo toto absurdní obvinění vyvrátit.

Znalecký posudek však nepřinutil pojišťovnu, aby pana Veverku odškodnila. Pojišťovna tvrdila, že řízení proti poškozenému bylo sice zastaveno, ale neexistuje žádné rozhodnutí, které dává vinu na dopravní nehodě druhému řidiči. Z tohoto důvodu skončil celý případ u soudu.

Právník D.A.S. prosadil u soudu všechny nároky pana Veverky, kdy rozhodující roli sehrál právě znalecký posudek. Odpovědnostní pojišťovna pak již nároky pana Veverky plně odškodnila. Naštěstí nedošlo k žádným trvalým zdravotním následkům našich klientů, takže i tento příběh skončil pro klienty D.A.S. k jejich spokojenosti.

A jaké byly náklady celého soudního řízení a právní rady? Vzhledem k tomu, že pan Veverka měl sjednané pojištění právní ochrany u D.A.S., nemusel se pan Veverka o náklady starat. Pojišťovna D.A.S. veškeré náklady uhradila.

Pro zajímavost však uvádíme, že právní služby ve výše uvedeném rozsahu se cenově pohybují kolem 179 000,- Kč (náklady obhajoby v trestním řízení 40 000,- Kč, náklady soudního řízení proti pojišťovně ve výši 139 400,- Kč v případě uplatňování škody ve výši 100 000,- Kč).

D.A.S.

Zdroj: D.A.S. Pojišťovna právní ochrany

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články