Úrazový formulář pro lékaře ke stažení na stránkách ČAP


			Úrazový formulář pro lékaře ke stažení na stránkách ČAP
14.2.2012 Pro občany

Česká asociace pojišťoven (ČAP) informuje o zavedení jednotného formuláře „Hlášení úrazu – část pro lékaře“, který zpřístupnila zdravotnickým zařízením volně ke stažení a využití na svých webových stránkách. Lékaři jej mohou jednoduše vyplnit elektronicky, následně vytisknout a předat pacientovi.

Jedním z dokumentů nutných k likvidaci pojistné události při úrazu je formulář „Hlášení úrazu“, který vyplňuje klientovi ošetřující lékař. Až doposud pracovali lékaři s formuláři jednotlivých pojišťoven, jejichž struktura i požadované informace se lišily, což představovalo určitou administrativní zátěž. Sjednocením podoby formuláře do nové elektronické verze se lékařům velmi usnadní práce při jeho vyplnění. Poskytování stejných informací o každém úrazu zefektivní spolupráci mezi zdravotním a pojišťovacím sektorem. V platnosti však i nadále zůstávají stávající formuláře jednotlivých pojišťoven. Je tedy na každém lékaři, pro jaký způsob vyplnění se rozhodne.

O možnosti využití formuláře již ČAP detailně informovala zdravotnická zařízení a nemocnice. Na jeho existenci bychom však rádi upozornili také veřejnost, která se může obávat komplikací při řešení pojistné události, nevyplní-li lékař formulář příslušné pojišťovny,“ říká specialistka pro pojištění osob Ivana Menclová a pokračuje: „Pokud pacienti obdrží od svého lékaře jinou formu tiskopisu, než jaký s sebou přinesli do ordinace, neovlivní to průběh vyřízení jejich škodní události. Naopak. Formulář akceptují všechny pojišťovny a jeho komplexnost i čitelnost garantuje pozitivní průběh likvidace pojistné události.

Dokument je pro lékaře k dispozici na stránkách www.cap.cz v pravém spodním rohu v sekci „pro veřejnost“. Zavedením tohoto jednotného formuláře nevzniká povinnost jeho vyplnění v případech, kdy pojišťovny vyplnění tiskopisu nevyžadují, neboť jim k likvidaci pojistné události stačí jen lékařská zpráva z prvního ošetření úrazu.

 

Ke stažení: Zpráva ošetřujícho lékaře

 

ČAP

Zdroj: ČAP

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články