Srazil Vás někdo na sjezdovce? Zavolejte si právníka!


			Srazil Vás někdo na sjezdovce? Zavolejte si právníka!
13.3.2012 Produkty

Můžete být tím nejzkušenějším lyžařem, srážce na sjezdovce se však nemusíte vyhnout. Mít dobré úrazové (popř. cestovní) pojištění v případě, že jste vyrazili v zimě na hory, je proto základ.


V případě, že do Vás na sjezdovce někdo narazí a Vy tím utrpíte zranění (vážné nebo méně vážné), jedinou jistotou je to, že viník nehody bude vše zapírat a bude se snažit hodit vinu na Vás. Ke zdravotním problémům se tak přidají starosti týkající se tohoto obvinění.


A právě proto se Vám může hodit unikátní produkt pojištění právní ochrany v případě úrazu, který nabízí D.A.S. pojišťovna právní ochrany.


Díky tomuto pojištění je možné získat advokáta, který uplatní všechny nároky proti viníku srážky. Právník, kterého zajistí D.A.S., Vám může pomoci nejen dokázat, že jste srážku nezavinili Vy, ale i získat bolestné, které Vám má zaplatit viník nehody. Bolestné vyčísluje lékař a v případě, že sraženým je člověk výdělečné činný, musí viník zaplatit i ušlý zisk (mzdu).


V České republice přímo neexistuje zákon, který by obsahoval pravidla na sjezdovkách, na rozdíl od Itálie, nebo některých rakouských spolkových zemí. I proto si mnoho lyžařů bohužel stále myslí, že si mohou na sjezdovce jezdit tak, jak se jim líbí. Rozhodně to však není pravda.


D.A.S. v této souvislosti upozorňuje na Pravidla FIS pro chování lyžařů a snowboardistů na lyžařských tratích, které vydala Mezinárodní lyžařská federace v Ženevě v roce 2002. Pravidla FIS hovoří o tzv. Desateru pro lyžaře a snowboardisty. Základním pravidlem je chovat se tak, aby nikdo neohrozil nebo nepoškodil ostatní. Dále jsou to pravidla rychlosti jízdy, předjíždění, vjíždění na sjezdovku, respektování značek či poskytnutí pomoci.


Právník D.A.S. rovněž varuje: „V případě, že dojde k poranění, jedná se především o ublížení na zdraví z nedbalosti a pokud od srážky lyžař ujede, jde i o neposkytnutí pomoci. Především v zahraničí je toto přísně trestáno.“


V České republice také není povinností nosit na sjezdovkách helmu. D.A.S. pojišťovna právní ochrany však rozhodně nošení helmy doporučuje i dospělým, neboť tím častokrát může dojít i k záchraně lidského života.

 

D.A.S. pojišťovna právní ochrany

Zdroj: D.A.S.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články