Statistiky České pojišťovny mapují uplynulou zimu


			Statistiky České pojišťovny mapují uplynulou zimu
5.6.2012 Produkty

Podrobné statistiky České pojišťovny mapující uplynulou zimní sezonu 2011/2012 potvrzují, že Češi dnes již při výběru zimní dovolenkové destinace nevolí pouze země disponující horskými masivy, ale stále častěji vyrážejí i za teplem. Cestovní pojištění České pojišťovny tak v zimě pomohlo klientům v osmi desítkách zemí - nejčastěji v Egyptě, ale také v exotických krajinách jako jsou Kapverdské ostrovy, Guadeloupe, Venezuela či Indonésie. V období od října 2011 do dubna 2012 nahlásilo pojistnou událost z cestovního pojištění více než 2 600 klientů, což představuje meziroční nárůst o cca 500 událostí. Meziročně pak narostl i počet složitějších a na ošetření náročnějších případů.

Dovolená u moře v Egyptě dokáže výletníky někdy hodně potrápit. Komplikované střevní potíže jsou v této africké zemi bohužel na denním pořádku. Naproti tomu v Rakousku, druhé nejčastější zimní destinaci, řešila ČP především nejrůznější úrazy klientů vyžadující chirurgické ošetření. To je samozřejmě spojeno hlavně s trendem aktivně strávené dovolené na lyžích nebo snowboardu. Mezi další země, z nichž klienti nahlásili nejvíce pojistných událostí, patřila Itálie a dále pak USA, Francie, Německo a Thajsko.

„V uplynulé zimní sezoně výrazně přibylo klientů, kteří vyrazili za teplem k moři. V tomto směru se jako nejlákavější destinace pro české turisty jeví Thajsko či Dominikánská republika. Ještě více lidí ale zamířilo do Spojených států amerických. Většinu těchto zemí přitom spojuje především fakt, že léčebné náklady jsou zde násobně vyšší než v Evropě,“ upozorňuje Eva Kočková, ředitelka Odboru neživotního pojištění České pojišťovny. Své o tom ví i klient ČP, který si právě v USA při rallycrossu vážně poranil nohu. Náklady na jeho léčbu spojenou s hospitalizací, operací a následným převozem do ČR prozatím překročily dva miliony korun, a účet ještě zdaleka není konečný. V exotických zemích pak kromě úrazů na turisty útočí také nejrůznější kožní onemocnění, vysokohorská nemoc nebo vysoké horečky.

Mezi nejčastější diagnózy zimní sezony 2011/2012 se jednoznačně řadí zlomeniny a pohmožděniny, úrazy kloubů, střevní potíže, infekce dýchacích cest a také potíže se zuby. „U většiny těchto zdravotních problémů našich klientů jsme zaznamenali meziroční nárůst. Celkově se zvýšil rovněž počet případů, které si vyžádaly hospitalizaci či repatriaci do vlasti. Bohužel jsme v zimě v zahraničí řešili i šest úmrtí,“ doplňuje podrobnosti Eva Kočková. Věkové spektrum klientů, kteří v zahraničí vyhledali pomoc asistenční služby cestovního pojištění, zahrnuje kojence, mládež i cestovatele důchodového věku. „Celá třetina všech nahlášených pojistných událostí se týkala klientů ve stáří 31 až 50 let. Nejstarší klientkou, které pomohlo cestovní pojištění při dovolené ve Švýcarsku, byla dáma ve věku 97 let,“ odhaluje další detaily analýzy zimní sezony Eva Kočková.

Již téměř rok mají cestovatelé k dispozici aplikaci České pojišťovny pro chytré telefony s názvem Pojišťovna. Díky ní si mohou sjednat nové nebo prodloužit stávající cestovní pojištění či zobrazit „kartičku“ pojištění. V průběhu zimní sezony využili turisté aplikaci především ke sjednání týdenního cestovního pojištění pro cesty do rakouských a italských lyžařských center.

Česká pojišťovna

Zdroj: Česká pojišťovna a.s.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články