Z invalidního důchodu by Češi nevyžili, na pojištění ale zapomínají


			Z invalidního důchodu by Češi nevyžili, na pojištění ale zapomínají
12.10.2015 Produkty

Každý měsíc přibude v České republice kolem 850 osob s uznanou invaliditou 3. stupně. Ti si budou muset měsíčně vystačit s částkou kolem 11 000 Kč a čeká je nejspíše prudký propad životní úrovně. Na trhu ale existují speciální připojištění, která pomohou dorovnat příjmy a zabrání zhoršování finanční situace. Ve svém portfoliu je má i NN Životní pojišťovna, která navíc aktuálně nabízí možnost sjednat si připojištění komplexní invalidity za zvýhodněných podmínek.

V České republice je více než 400 tisíc invalidních důchodců. Ať už se do této náročné životní situace dostali následkem úrazu nebo nemoci, jejich životní standard pravděpodobně významně poklesl. Například lidé pobírající invalidní důchod 3. stupně si musí měsíčně vystačit s průměrnou částkou 11 254 Kč, to je jen 58 % průměrné čisté mzdy. Podle průzkumů by z této částky dokázal vyžít pouze každý sedmý. „Invalidita není záležitostí pouze starších ročníků. Celou čtvrtinu invalidních důchodců v České republice tvoří lidé do 40 let,“ říká Kateřina Štěrbová, ředitelka marketingu a vývoje produktů NN Životní pojišťovny.

Nepříznivá diagnóza a status invalidního důchodce nemusí vést k naplnění obav z finanční nesoběstačnosti, které podle průzkumu NN Životní pojišťovny trápí 35 % populace. Pomoci dokáže vhodně zvolené připojištění, které pomůže pokrýt rozdíl mezi dosavadním příjmem a státní podporou. „Pro případ invalidity nabízíme našim klientům možnost vybrat si ze dvou typů tohoto připojištění. Buď si mohou zvolit pojištění jen úrazové invalidity, anebo invalidity následkem nemoci i úrazu. Plnění je v případě pojistné události vypláceno buď ve formě měsíční renty, která každý měsíc vylepší osobní rozpočet, nebo je pojistná částka vyplacena najednou,“ upřesňuje Kateřina Štěrbová z NN Životní pojišťovny a dodává: „Aby si lidé mohli v případě nešťastné nehody udržet stávající životní standard, doporučujeme, aby si měsíčně platili minimálně 560 Kč, optimálně pak 910 Kč při průměrné hrubé mzdě. Samozřejmě čím vyšší má člověk příjem, tím je potřeba počítat s vyšší částkou na pokrytí výpadku příjmů“.

Nyní navíc NN Životní pojišťovna připravila speciální akci, kterou chce motivovat veřejnost, aby ve svém vlastním zájmu myslela i na riziko invalidity. Sjedná-li si klient do konce ledna 2016 připojištění komplexní invalidity s pojistnou částkou minimálně 500 000 Kč k nové i stávající smlouvě, získá pro případ invalidity následkem úrazu navýšené pojistné plnění o 50 %, a to i v případě prvního a druhého stupně invalidity.

tabulkaNN1

Zdroj: Pojišťovna NN

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články