Zajímavost: Požili jste alkohol? AXA zaplatí taxíka


			Zajímavost: Požili jste alkohol? AXA zaplatí taxíka
12.6.2017 Produkty, Zahraničí

Člověk, který není schopen jízdy z důvodu požití alkoholu, by měl raději nechat auto na místě a neodjíždět s ním. Tuto jednoduchou zásadu však ne všichni řidiči dodržují. Proto AXA v Německu nabízí od 1. června do 30. září 2017 speciální akci. Stačí zavolat na telefonní číslo asistenční služby a pojišťovna pak zajistí taxi a uhradí cenu této služby.

Pro čerpání takové asistenční služby je třeba u německé AXA sjednat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla s garancí mobility. Poté klient obdrží příslušný doklad, tzv. Taxi – Joker, a tím získá nárok na dvě jednotlivé jízdy taxíkem v délce až 50 km, ovšem jen na německém území.


Mohlo by vás zajímat: Změny ve VIG: Gerhard Lahner bude finančním ředitelem v Kooperativě


U této nové asistenční služby není stanoveno žádné věkové omezení. Nicméně je jasné, že značným rizikům při silničním provozu jsou vystaveni zvláště mladí řidiči. Podle německého Statistického spolkového úřadu je u nich nejvyšší riziko úrazu.

Podíl věkové skupiny 18–24 let na celkovém počtu zraněných v důsledku dopravních nehod v Německu činil 16,7 % v roce 2015 a její podíl na celkovém počtu úmrtí v silničním provozu dosáhl ve stejném roce 13,7 %.

Samozřejmě nejde jen o alkohol za volantem. Pro tuto věkovou skupinu je především příznačná nedostatečná řidičská praxe. Příčinou nehod bývá také často jisté přeceňování se, když se například dostaví v noci po návštěvě diskotéky únava, ale mladý řidič přesto vozidlo použije. V každém případě může být vyhodnocení efektů této speciální akce AXA zajímavé pro mnoho pojistitelů, kteří provozují pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články