Češky nejsou pojištěné, život si chrání spíše muži


			Češky nejsou pojištěné, život si chrání spíše muži

Čtvrtina Čechů považuje za dostatečné pojistit v rámci rodiny pouze jednoho z partnerů. Podle průzkumu ING Životní pojišťovny pro 80 % respondentů hlavní volba padá na muže či partnera s vyšším příjmem, podle statistik opět muže.

Naopak ženu by pojistila pouhá desetina. Češi tak vnímají finanční příjem ženy jako menší přínos pro rodinný rozpočet, a to navzdory tomu, že 68 % považuje své příjmy za společné. Navíc je přes polovinu z nich přesvědčeno, že by se o společné finance měli starat oba partneři. Průměrný plat muže v roce 2012 činil podle Českého statistického úřadu 28 916 Kč, ženy vydělávaly v průměru jen 22 683 Kč.

Podle průzkumu je pro 24 % českých klientů pojišťoven v rámci rodiny či společného soužití partnerů dostatečné sjednání životního pojištění jen pro jednoho z partnerů. Přitom o nezbytnosti finanční ochrany zdraví je přesvědčeno 82 % respondentů.

Podle 43 % Čechů by tak měl být pojištěn člen domácnosti s vyšším příjmem, 37 % výslovně určilo muže. V současné době pojišťovny registrují  téměř 6,5 milionu smluv o životním pojištění. Poměr mužů a žen na životním pojištění je dlouhodobě na straně silnějšího pohlaví, kdy muži tvoří asi 60 % klientely.


ING Životní pojišťovna
 

Zdroj: ING Životní pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články