Rizikové životní pojištění s dividendou od UNIQA opět bodovalo


			Rizikové životní pojištění s dividendou od UNIQA opět bodovalo

Vlajkový produkt Rizikové životní pojištění s dividendou (RŽPD) od UNIQA pojišťovny se i letos umístil na medailové pozici při tradičním každoročním klání v prestižní soutěži Banka roku. V kategorii Životní pojištění roku se umístilo na bronzovém stupínku a zkompletovalo do třetice své úspěšné tažení českým pojistným trhem. Loni přibližně ve stejnou dobu RŽPD vyhrálo stejnou kategorii v Bance roku 2010 a poté získalo letos na jaře třetí příčku v klání Zlatá koruna.

Opakovaná ocenění potvrzují i tržní úspěch – od počátku roku do konce října bylo sjednáno přes 50 tisíc nových pojistných smluv RŽPD. Prokázalo se tak opodstatnění dalších optimalizací a úprav pojištění, jimiž prošlo letos na jaře. Cílem inovací bylo nabídnout nová krytí rizik, která dosud nebylo možné u žádné pojišťovny pojistit, dále zvýšit dosažitelnost pojistné ochrany a v neposlední řadě odměnit klienty ještě více za jejich věrnost.

Posíleny byly rizikové složky, o něž projevuje veřejnost v současné době největší zájem, a to jak pro dospělé, tak pro dětské klienty. Jednodušší je nyní pojištění nemocničních denních dávek. Pro dospělé jsou teď v nabídce i individuálně nastavitelné parametry pro výplatu invalidní renty a denních dávek po úrazu. Děti je nově možné pojistit proti invaliditě vzniklé před 19. rokem věku, přičemž pojistné plnění je v případě pojistné události vypláceno až do 65 let. Toto ojedinělé pojištění je tedy schopné zajistit děti pro případ fatálních událostí po většinu jejich života.

Novým, pro klienta výhodnějším způsobem jsou stanovovány správní poplatky za vedení smlouvy, které klesají o 60 Kč ročně za každých pět let trvání pojistné smlouvy až na hodnotu 10 Kč za měsíc pro smlouvy s délkou přes 25 let. Tím produkt dosáhl aktuálně jedněch z nejnižších nákladů na českém trhu.

K úpravě došlo i u rizikové dividendy, která je obsažena v názvu pojištění. Ta byla i předtím a nadále je odvozena ze skutečnosti, že pojišťovny ve svém kmeni smluv životního pojištění dosahují lepších výsledků, než jaké odpovídají úmrtnostním tabulkám od ČSÚ.  UNIQA pojišťovna tento zisk  transformuje do odměny pro klienty, aby měli možnost se na lepším výsledku podílet právě formou rizikové dividendy. Loni byla do produktu implementována jako možný výnos pro klienta, ale nebyla přímo garantována. Od letoška se UNIQA zavázala poskytovat rizikovou dividendu nejméně ve výši 15 % oproti obecné pravděpodobnosti úmrtí stanovených dle úmrtnostních tabulek ČSÚ. Podle aktuálních výsledků se předpokládá, že bude ve skutečnosti připisována klientům v rozsahu až 20 %.

Produkt RŽPD a jeho úspěch povzbudil i další společnosti UNIQA v jiných zemích, aby podobné pojištění nabídly na svém trhu. Aktuálně se s úspěchem prodává například na Slovensku.

Uniqa

Zdroj: Uniqa

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články