Rizikové životní pojištění s dividendou od UNIQA s novými unisex sazbami


			Rizikové životní pojištění s dividendou od UNIQA s novými unisex sazbami

S ohledem na změnu legislativy upravuje UNIQA pojišťovna sazby své vlajkové lodi mezi produkty - Rizikového životního pojištění s dividendou. Nové rovné sazby pro muže a ženy budou v nabídce od 1. prosince. Kromě toho přidává UNIQA do pojištění zdarma nové zajímavé krytí pro případ, že se pojištěné klientce nebo pojištěnému klientovi narodí dvojčata či dokonce trojčata. Pro takový případ dostane rodič jednorázové plnění.

 

Rizikové životní pojištění s dividendou (dále RŽPD), si doposud pořídilo přes 130.000 klientů, kteří sjednali smlouvy s celkovým pojistným přesahujícím miliardu korun. V posledních týdnech je UNIQA konfrontována s enormním zájmem žen o sjednání tohoto produktu. Unisex sazby budou v nabídce od 1. prosince 2012. Nicméně v zájmu uspokojení co největšího počtu klientek bude možné ještě pořídit produkt v UNIQA pojišťovně za stávajících podmínek až do 10. prosince 2012. Od následujícího dne se už bude nabízet pojištění výhradně za unisexové sazby.

V rámci této vynucené úpravy produktu přináší UNIQA nové bonusové krytí zdarma, které doposud na trhu nebylo. Pojištěným klientkám, ale v rámci rovného přístupu k pohlavím samozřejmě i pojištěným mužům, nabízíme v rámci RŽPD nyní zcela zdarma pojištění pro případ vícečetného porodu. Pokud se pojištěná osoba stane rodičem dvojčat, dostane pojistné plnění ve výši třiceti nebo padesáti tisíc Kč (podle sjednané pojistné částky životního pojištění). Při narození trojčat se částky pojistného plnění zdvojnásobují.

Prostředky se v takovém případě rodičům hodí na úhradu podstatně vyšších nákladů na pořízení všeho potřebného pro miminka. S těmito vícenáklady maminky a tatínkové ve svých úvahách při plánování rodičovství obvykle nepočítají. Bezesporu představují významnou dodatečnou zátěž pro rozpočet domácnosti, kterou pojistné plnění od UNIQA odlehčí.

Počet vícečetných porodů v posledních letech významně stoupá. To souvisí zejména se stále se zvyšujícím věkem rodiček, který již překročil 30 let. Ve věku nad 30 let je přitom každý čtyřicátý porod vícečetný, zatímco u mladších žen je to každý šedesátý. Hlavní roli v tomto trendu hraje stále rozšířenější asistovaná reprodukce.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články