Soud: Krejčíř shrábl pojistku za fiktivní rakovinu


			Soud: Krejčíř shrábl pojistku za fiktivní rakovinu

Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř byl u jihoafrického soudu označen za strůjce multimilionového pojišťovacího podvodu. S odvoláním na tamní online deník Timeslive o tom informovala agentura Mediafax.

Krejčíře přímo před soudem obvinil urolog z Johannesburgu Marian Tupy, který přiznal, že kvůli podnikateli padělal lékařské záznamy. Krejčířovi naoko diagnostikoval rakovinu, následně si podnikatel přišel na 4,5 milionu jihoafrických randů (přes 11 milionů korun), které mu vyplatila pojišťovna Liberty Life.

Krejčíř obvinění popírá. Tvrdí, že u společnosti Liberty Group ani pojištěn nebyl.

Tupy byl již ve středu odsouzen k sedmileté podmínce s odkladem na pět let. S jihoafrickou justicí se dohodl, že bude svědčit proti Krejčířovi.

Z místopřísežného prohlášení Hermana Fourieho, pracovníka pojišťovny, vyplývá, že Krejčíř uzavřel s pomocí konzultanta Petera Foukala 27. října 2007 životní pojistku na 12 a čtvrt milionů randů (31 milionů korun) a pojistku pro případ vážné nemoci na téměř pět milionů randů (12,4 milionu korun).

Pojistka začala platit 1. listopadu 2007.

Jihoafrická pojišťovna Liberty Holding Limited skončila loňský rok výnosem ve výši 103  miliónů randů ve srovnání s rokem 2009, kdy její ztráta dosáhla 135 miliónů randů. Základním byznysem společnosti zůstává životní a zdravotní pojištění.

Aktuálně.cz

Zdroj: aktuálně.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS