UNIQA zavedla k životnímu pojištění krytí pro vícečetné porody


			UNIQA zavedla k životnímu pojištění krytí pro vícečetné porody

UNIQA přidala do svého životního pojištění zdarma nové zajímavé krytí pro případ, že se pojištěné klientce nebo pojištěnému klientovi narodí dvojčata. Pro takový případ dostane rodič jednorázové plnění třicet nebo padesát tisíc korun, aby mohl krýt zvýšené náklady pro start miminek do života. UNIQA tak reaguje na stoupající počet vícečetných porodů v současné populaci: průměrně každé padesáté ženě se aktuálně narodí dvojčata nebo dokonce vícerčata.

 

Nové bonusové krytí doposud na pojistném trhu nebylo. Pojištěným ženám, ale v rámci rovného přístupu k pohlavím samozřejmě i pojištěným mužům, nabízí UNIQA v rámci svého hlavního produktu Rizikové životní pojištění s dividendou nyní zcela zdarma pojištění pro případ vícečetného porodu. Pokud se pojištěná osoba stane rodičem dvojčat, dostane pojistné plnění ve výši třiceti nebo padesáti tisíc korun (podle sjednané pojistné částky životního pojištění). Při narození trojčat se částky pojistného plnění zdvojnásobují.

Prostředky se v takovém případě rodičům hodí na úhradu podstatně vyšších nákladů na pořízení všeho potřebného pro miminka. S těmito vícenáklady maminky a tatínkové ve svých úvahách při plánování rodičovství obvykle nepočítají. Bezesporu představují významnou dodatečnou zátěž pro rozpočet domácnosti, kterou pojistné plnění od UNIQA odlehčí. Vícečetná těhotenství jsou z velké části vedena jako riziková a zpravidla jsou zakončena předčasným porodem, takže žena nemůže během těhotenství často vykonávat dosavadní výdělečnou činnost. Částka pojistného plnění se proto může hodit i pro částečné pokrytí výpadku jejího příjmu.

Počet vícečetných porodů v posledních letech významně stoupá. V roce 2010 už byly mezi 100 porody více než dva, z nichž se narodilo více než jedno dítě. To souvisí zejména se stále se zvyšujícím věkem rodiček, který již překročil 30 let. Ve věku nad 30 let je přitom každý čtyřicátý porod vícečetný. Rodí rovněž mnohem častěji ženy ve věku nad čtyřicet let. Pravděpodobnost narození dvojčat u matek nad 45 let je dokonce 5 %, zatímco běžná pravděpodobnost napříč populací je 1,18 % (Hellinovo pravidlo). Hlavní roli v tomto trendu hraje hormonální antikoncepce, s jejíž pomocí se rodičovství mnohem úspěšněji plánuje než v minulosti. Se zvyšujícím se věkem a klesající plodností žen i mužů, kteří se pro miminko rozhodnou, se rovněž více využívá hormonální léčba a asistovaná reprodukce, u nichž se pravděpodobnost vícečetného porodu výrazně zvyšuje.

Komplexní produkt UNIQA Rizikové životní pojištění s dividendou si doposud pořídilo přes 160.000 klientů, kteří sjednali smlouvy s celkovým pojistným přesahujícím 1,3 miliardy korun.

UNIQA

Zdroj: UNIQA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články