Wüstenrot: Životní pojištění chtějí lidé využít hlavně pro sebe


			Wüstenrot: Životní pojištění chtějí lidé využít hlavně pro sebe

Podle exkluzivního výzkumu společnosti Wüstenrot zaměřeného na životní pojištění, je pro Čechy hlavním motivem sjednání životního pojištění možnost čerpání jeho výhod během života.


Pojišťovna Wüstenrot zjišťovala motivy a stimuly Čechů ke sjednání životního pojištění. Motivem číslo jedna bylo využití pojistky ještě za života, a to buď čerpání spoření nebo zajištění pro případ trvalých následků úrazu či nemoci. Zabezpečení blízkých v případě neštěstí bylo uváděno až na druhém místě.


V případě stimulů vedoucích ke sjednání životní pojistky dotázaní uvedli na prvním místě vysoké nezaplacené závazky a na druhém blízkou zkušenost s životní tragédií.


Životní pojištění je spontánně vnímáno jako komplexní produkt, který zabezpečuje příbuzné pojištěného, ale i jeho samotného, zejména proti rizikům smrti a trvalým zdravotním následkům. Přesto mají v České republice sjednáno životní pojištění z důvodu krytí rizik pouze 2/3 ekonomicky aktivních lidí (zdroj ČAP, Český statistický úřad). Za důležitou součást životního pojištění je však považováno i spoření.


David Chmelař, člen představenstva Wüstenrotu, který řídí resort vývoje produktů a treasury, výsledky průzkumu komentuje: „Důvodem, proč máme v České republice v oblasti životního pojištění velké rezervy, je podle mého názoru nízká informovanost lidí o financích obecně. Cílem rizikového pojištění je primárně zabezpečit sebe a své blízké pro případ nenadálé nepříznivé životní situace. Lidé vnímají pojištění právě jako instrument pro zajištění pro případ smrti, ale už nevnímají, že nabízí také kapitálovou nebo investiční složku s možností nastavení podílu spoření, či celou škálu připojištění pro různé životní situace jako například připojištění denní dávky pro případ hospitalizace, delší pracovní neschopnosti nebo zproštění placení pojistného při pracovní neschopnosti.“


Zájem Čechů o životní pojištění je nižší než v západní Evropě

V pomyslné hitparádě předepsaného pojistného (přepočteno dle HDP, zdroj: CEA) zaujímá Česká republika 15. místo, na prvních příčkách jsou Finsko, Dánsko a Francie, z postkomunistických zemí Česko těsně předběhly jen Slovinsko a Polsko. V žebříčku sledujícím průměrnou roční výši životního pojištění se Česká republika zařadila na 14. místo za Maďarsko a Slovinsko, žebříček opět vede Finsko, v pořadí podle podílu předepsaného pojistného na výdajích domácností jsou Češi na 13. místě.


Životní pojištění u WüstenrotuPojišťovna Wüstenrot nabízí rizikové životní pojištění ProSichr, kapitálové životní pojištění ProBudoucnost s libovolně volitelným poměrem rizikové a spořicí složky a kapitálové životní pojištění s jednorázovým vkladem ProGold a investiční životní pojištění ProInvest. Letos zahájil Wüstenrot prodej životního pojištění také přes internet na www.wustenrot24.cz a přes prodejní zákaznickou linku 800 22 55 22.

Wüstenrot

Zdroj: Wüstenrot

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články