Zákon o sjednocení pojistných sazeb pro ženy i muže prošel parlamentem


			Zákon o sjednocení pojistných sazeb pro ženy i muže prošel parlamentem

„Ženám děláme, co jim na očích vidíme, aby bylo rovné zacházení. My jsme ženám už povolili fárat, tato diskriminace byla zrušena. My jsme přijali zákonné opatření, někteří pamětníci si to pamatují, a ženy můžou směle do dolů, co se jim tato hrůza zakazovala. My jsme ženám povolili v noci i ve dne tahat břemena těžší než 15 kg bez jakéhokoliv omezení. Teď jsme se vrhli na pojištění,“ uvedl včera diskusi v rámci schvalování zákona o sjednocení sazeb pojištění pro ženy a muže poslanec Petr Braný (KSČM).

Dodal: „Zkrátka a dobře tady zase děláme jedno opatření, kde by spíše vláda měla činit vše pro to, aby tato výjimka platila dál. Jsem toho názoru, že není nad čím jásat, jak říkal pan ministr Miroslav Kalousek - konečně jsme si zase více rovni, ale spíše je třeba zamyslet se nad tím, jak předejít věcem, které ještě možná Evropská unie v této oblasti připravuje.“

Se zákonem o rovnoprávnosti žen a mužů, pokud jde o výši pojistného, včera poslanci vyslovili souhlas a předpis postupuje k projednání do Senátu.

Pokud projde Senátem a podepíše ho prezident, vyjde ve Sbírce zákonů a vejde v platnost.

Na stránkách webu oPojištění si lze přečíst další podrobnosti, související se vznikem tohoto zákona i názory odborníků a analytičky.

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články