10 otázek, na které si musíte odpovědět před tím, než vyberete vhodné cestovní pojištění


			10 otázek, na které si musíte odpovědět před tím, než vyberete vhodné cestovní pojištění
17.3.2016 Pojistný trh

Chystáte se vycestovat do zahraničí a v žádném případě nehodláte podcenit situaci? Pak zřejmě dříve nebo později začnete řešit odpovídající cestovní pojištění. Protože ovšem institucí, které tento produkt nabízejí, figuruje na našem trhu nepřeberná spousta, je občas velmi obtížné se v jednotlivých nabídkách zorientovat. Máme pro vás hned 10 otázek, jejichž odpovědi vám mohou pomoci vybrat to nejvýhodnější cestovní pojištění.

Otázka č. 1: Kam jedete?

Ať už máte naplánovaný trip po Evropě nebo míříte ještě dál, právě destinace je prvním kritériem, které ovlivní pojistku i její výši. Cena cestovního pojištění mimo Evropu je samozřejmě o něco málo vyšší, než cena pojistky uvnitř Schengenu.

Otázka č. 2: Jedete nárazově nebo opakovaně?

Sháníte cestovní pojištění, které využijete pouze během letní dovolené? Nebo je pro vás cestování mimo Českou republiku denním chlebem? Vyjíždíte-li do zahraničí opakovaně, zvažte, zda se vám nevyplatí roční cestovní pojištění místo toho jednorázového.

Otázka č. 3: Na jak dlouho jedete

Také to bude úředníka za přepážkou zajímat. Některé pojišťovny nabízejí výhodnější podmínky při vícedenních cestách. Nebojte se proto o této skutečnosti informovat.

Otázka č. 4: Míříte za zábavou a sportem?

Vydáváte se vstříc horským vrcholkům francouzských Alp? Na chorvatskou party v letovisku Zrće? Nebo budete pouze polehávat u hotelového bazénku a zkoušet jeden koktejl za druhým? Pokud víte, že budete lyžovat, dovádět na rogalu nebo pařit na jachtě, doporučujeme sjednat připojištění rizikových sportů.

Otázka č. 5: Jedete na hory?

Pokud se vydáváte zdolávat vrcholky horských masivů, mějte na paměti, že vaše pojistka bude s největší pravděpodobností omezena nadmořskou výškou (obvykle do 4 000 m. n m.)

Otázka č. 6: Připojistit zavazadla?

Pokud vyloženě necestujete s jedním mini-kufříkem či příručním zavazadlem, doporučujeme zavazadla připojistit. Občas se totiž stává, že váš kufr nedorazí do cílové destinace nebo dorazí ve stavu, s nímž už toho moc nevymyslíte.

Otázka č. 7: Jak vysoké pojistné krytí zvolit?

Pokud cestujete uvnitř Evropy, pojišťovnou navolené krytí by vám mělo postačit. V případě cest mimo Evropu pak doporučujeme limit navýšit.

Otázka č. 8: Je v ceně pojištění zahrnuta asistenční služba?

To je otázka, kterou byste měli položit úředníkovi, s nímž pojištění sjednáváte. Taková asistenční služba by vám totiž měla být k dispozici 24 hodin denně a v případě potřeby vyřešit nejrůznější problémy, s nimiž se na cestách můžete setkat.

Otázka č. 9: Opravdu je vybrané pojištění to nejvýhodnější?

Již výše jsme zmínili, že pojišťoven, které cestovní pojištění nabízejí, je u nás nepřeberné množství. Proto ještě před tím, než do konkrétní instituce zamíříte, porovnejte jednotlivé produkty mezi sebou a vyberte z nich to nejvýhodnější cestovní pojištění.

Otázka č. 10: Pročetli jste výluky z pojištění?

V pojistné smlouvě, kterou obdržíte, se dočtete mnoho zajímavých informací, ale i faktů, které by vás mohly před cestou nepříjemně vyděsit. Proto doporučujeme důkladné pročtení pojistných podmínek i výluk k pojištění. Tyto výluky se mohou týkat některých sportů, ale třeba i zavazadel, jejichž proplacení v případě ztráty či poškození nemůžete po pojišťovně požadovat.

Zdroj: Hyperfinance.cz

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS