ACE kupuje podíl v Chubb insurance group za 28,3 miliard dolarů v akciích a hotovosti


			ACE kupuje podíl v Chubb insurance group za 28,3 miliard dolarů v akciích a hotovosti
3.7.2015 Akvizice a fúze

ACE a Chubb insurance group vytvoří nový holding, který ponese jméno společnosti Chubb a akcionáři ACE v něm budou držet podíl 70 %. Současní majitelé akcií Chubbu budou kontrolovat 30 % nově vzniklého holdingu.

ACE group, jeden z největších světových pojišťovacích hráčů, koupil podíl v americké pojišťovně Chubb za 28,3 miliard dolarů. Tedy v přepočtu 693 miliard korun. ACE group v prohlášení uvedla, že dohoda, bude definitivně uzavřena v prvním čtvrtletí roku 2016 a povede k vytvoření globálního lídra v oblasti majetkového a úrazového pojištění (P&C). Umožní lepší růst a upevní sílu společnosti.

ACE group chce nabídnout výjimečnou rovnováhu produktů v důsledku větší diverzifikace a produktového mixu, se sníženou expozicí P&C a cenových cyklů.

Jsme nadšení, že můžeme oznámit akvizici společnosti Chubb, která je úctyhodnou společností s kvalitní a velkou značkou,“ řekl Evan G. Greenberg, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ACE. „Tato transakce posune významným způsobem naší strategii a představuje vynikající příležitost vytvořit velkou přidanou hodnotu pro akcionáře ACE i Chubb group," dodává.

ACE tak kombinuje dvě obří upisovatelské společnosti, které jsou vysoce komplementární. Předseda představenstva a samozřejmě i za ním stojící akcionáři, si od akvizice slibují rychlejší růst a využití synergie dvou rozličných společností. Představenstvo společnosti bude rozšířeno ze 14 ti ředitelů na 18. Holding Chubb povede i nadále Greenberg, jako předseda představenstva a generální ředitel. John. D. Finnegan bude zastávat roli výkonného místopředsedy pro vnější záležitostí se zaměřením na Severní Ameriku.

Zdroj: insuranceage.co.uk

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články