Allianz chce odkoupit část aktiv italské UnipolSai


			Allianz chce odkoupit část aktiv italské UnipolSai
18.3.2014 Akvizice a fúze

Německá pojišťovna Allianz SE plánuje odkoupit část podnikatelských aktivit italské pojišťovny UnipolSai v rámci neživotního pojištění. Hodnota transakce by měla dosáhnout až 440 milionů eur. Člen představenstva společnosti Allianz Olliver Baete uvedl, že tento krok umožní německé pojišťovně “zvýšit tržní podíl na velmi rozvinutém, ale vysoce ziskovém trhu.“ Dohodu budou ještě muset potvrdit regulační úřady.

Mezinárodní ratingová agentura Fitch minulý týden potvrdila německé pojišťovací skupině Allianz SE dlouhodobý úvěrový rating na stupni AA- se stabilním výhledem. Agentura však poukázala například na to, že společnost má v sektoru neživotního pojištění na trhu v USA utlumenou ziskovost. Podle agentury čelí společnost na trzích v eurozóně výzvám v důsledku slabých vyhlídek hospodářského růstu.

Největší evropská pojišťovna Allianz působí v České republice od roku 1993 a od té doby si vybudovala pevnou pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven. V loňském roce rostla nejrychleji z deseti největších pojišťoven v České republice.

Allianz

Zdroj: Allianz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články