Antimonopolní úřad dal zelenou prodeji pojišťovny Wüstenrot Allianz


			Antimonopolní úřad dal zelenou prodeji pojišťovny Wüstenrot Allianz
3.12.2015 Akvizice a fúze

Antimonopolní úřad povolil prodej české pobočky pojišťovny Wüstenrot. Rozhodnutí již nabylo právní moci. Allianz tak získává akcie životní i neživotní pojišťovny Wüstenrot a k tomu i strategické partnerství mezi Allianz pojišťovnou a bankovní částí skupiny Wüstenrot.

Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v České republice byla na prodej mnoho měsíců a v září tohoto roku došlo k její koupi pojišťovnou Allianz. Podrobnosti naleznete v našem článku.

Od té doby se čekalo na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a jeho povolení prodeje. Dnes ÚOHS v tiskové zprávě uvedl: ÚOHS povolil svým prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů spočívající v nabytí kontroly nad společnostmi Wüstenrot, životní pojišťovna, a.s. a Wüstenrot pojišťovna a.s. ze strany společnosti Allianz pojišťovna, a.s. Rozhodnutí již nabylo právní moci.

Fúze nezvýší tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, aby to vedlo ke vzniku nebo posílení dominantního postavení spojujících se soutěžitelů, které by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,“ uvedl pro E15 předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj

Díky novému partnerství bude moci pojišťovna Allianz využívat k prodeji pojistných produktů i obchodní síť bankovní skupiny Wüstenrot. Ta bude naopak využívat sítě Allianz k prodeji svých hypotečních úvěrů a stavebního spoření.

Jde o strategické převzetí společností, jejichž produkty jsou blízké těm našim a které mají i stejnou obchodní filosofii, podle níž je vždy na prvním místě zákazník,“ říká předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad. „Značka Wüstenrot reprezentuje kvalitu a výbornou reputaci a jsem přesvědčený, že ti, kteří s ní v minulosti spojili ochranu svých rizik, budou příjemně překvapeni řadou novinek, které k nim proniknou právě díky spojení s jednou z největších světových pojišťoven,“ dodává Strnad.

Zdroj: ÚOHS, E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články