AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia


			 AXA v Polsku roste prostřednictvím akvizice pojišťovny Liberty Ubezpieczenia
23.12.2015 Akvizice a fúze

AXA v Polsku, že získá pojišťovnu Liberty Ubezpieczenia, polskou součást skupiny Mutual Insurance Group zaměřenou na neživotní pojištění. Hodnota transakce byla vyčíslena na 21 milionů EUR plus čisté hodnoty aktiv nesplacené ke dni jejího dokončení.

 

Liberty Ubezpieczenia je polská pojišťovna specializující se na neživotní pojištění, která v roce 2014 dosáhla hrubého předepsaného pojistného ve výši 315 milionů PLN (75 milionů EUR) a těží z vyváženého distribučního mixu zahrnujícího agenturní prodej, přímý prodej a síť prodejců automobilů.

Prostřednictvím této transakce AXA svoji pozici na polském trhu, který je jedním z nejatraktivnějších pojistných trhů ve střední a východní Evropě, výrazně posílí. Po dokončení fúze AXA zvýší svůj podíl na trhu s  neživotním pojištěním ze současných 3,2 % na 4,4 %.

Následovat budou akvizice BREU [pozn: Přejmenování na AXA Ubezpieczenia TUIR dne 1. prosince 2015] a vstup do partnerství s mBank, obojí v březnu 2015, které vycházejí ze strategie skupiny AXA v Polsku dále diverzifikovat distribuční kanály a rozšiřovat produktové portfolio.

Dokončení transakce podléhá obvyklým podmínkám, včetně schválení regulátory, a očekává se, že se uskuteční do konce třetího čtvrtletí roku 2016.

Zdroj: AXA pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Poláci

Galimor,  4. 1. 2016

Od té doby co jsem si na <a href="http://www.novinky.cz/">novinkách</a> přečetl o tom že nám poláci prodávají výrobky s posypovou solí a potraviny s listerií, tak mám k jejím výrobkům a zemi silnou averzi.

RSS

Související články