MetLife a Amcico od ledna pod společným jménem MetLife pojišťovna


			MetLife a Amcico od ledna pod společným jménem MetLife pojišťovna
22.1.2013 Akvizice a fúze

Na začátku letošního roku došlo k dovršení fúze sloučením Amcico pojišťovny s pojišťovnou MetLife, dříve Aviva životní pojišťovnou. Fúze byla dokončena k 1. lednu 2013 změnou zápisu v obchodním rejstříku a to na základě předchozího souhlasu České národní banky.

Na českém trhu je nyní skupina MetLife reprezentována jediným subjektem, MetLife pojišťovnou, a.s., IČ 45794944, zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B., vložka 1653, se sídlem V Celnici 1028/10,  117 21 Praha 1. Na tento subjekt přešla od 1. 1. 2013 i veškerá práva a povinnosti zanikající společnosti MetLife pojišťovna, a.s., IČ 25114344, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B., vložka 4611, se sídlem Londýnská 41, 120 21 Praha 2.

„Spojením obou pojišťoven vznikl na českém pojistném trhu významný a dynamický subjekt se silnou vlastní distribuční sítí pojišťovacích zprostředkovatelů,“ říká Daniel Martínek, generální ředitel MetLife pojišťovny. „Jsme tak mnohem lépe připraveni uspokojit potřeby a přání našich klientů, a to na vysoké úrovni, na kterou je zvyklých 90 miliónů klientů společnosti MetLife ve 47 zemích světa“.

Zahájení této transakce bylo poprvé oznámeno před rokem, na konci ledna 2012. MetLife, Inc., přední poskytovatel životního a důchodového pojištění a zaměstnaneckých benefitů, završil prostřednictvím pojišťovny MetLife Amcico akvizici životní pojišťovny Aviva na českém trhu na začátku srpna loňského roku. Zápis v obchodním rejstříku je tak pomyslnou tečkou za celým spojením dříve samostatných subjektů. MetLife pojišťovna je nyní 7. největší pojišťovnou na českém trhu v kategorii prodeje životního pojištění.

MetLife

Zdroj: MetLife

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS