Penzijní fondy ČP a Generali se sloučí


			Penzijní fondy ČP a Generali se sloučí
12.6.2013 Akvizice a fúze

Zhruba pětasedmdesát tisíc klientů penzijní společnosti Generali – která transformací v rámci penzijní reformy vznikla z původního penzijního fondu – zažije v následujících týdnech administrativní změnu. Penzijní společnost České pojišťovny se sesterským fondem zfúzuje a ten zanikne.

Sloučení penzijních fondů přichází poté, co se letos v lednu domluvilo mezi PPF a Generali tak, že italská Generali ovládne celý Generali PPF Holding. Fúze penzijních společností schválilo vedení obou firem v březnu, nyní jej posvětila Česká národní banka.

Mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral uvedl, že transakce by se měla dokončit v červnu. Fakt, že Penzijní společnost České pojišťovny převezme Generali a ne naopak, vyplývá z pozice obou subjektů na trhu. Zatímco Penzijní společnost ČP je největším fondem čítajícím 1,3 milionu klientů a čtvrtinovým podílem na trhu, fond Generali představuje nejmenšího hráče.

Generali se ani nepřihlásila k prodeji vlastních produktů takzvaného druhého pilíře, vyplývajícího z penzijní reformy, a měla svým klientům nabízet produkty druhého pilíře z dílny ČP. Na druhou stranu správcem aktiv obou společností je tradičně Generali. Spojením obou firem skupina logicky ušetří.

Klienti zanikající Generali penzijní společnosti by na sloučení fondů mohli vydělat – v zásadě platí, že čím větší fond, tím vyššího dosahuje zhodnocení klientských prostředků. Penzijní společnost ČP loni připsala zhodnocení 2,2 procenta, Generali jej ještě neoznámila, ale odhad se pohyboval zhruba o procento níže.

E15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články