PPF chystá odchod z pojišťovnictví


			PPF chystá odchod z pojišťovnictví
29.9.2011 Akvizice a fúze

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera plánuje urychlení prodeje své části Generali PPF Holdingu, jehož součástí je Česká pojišťovna i další pojišťovny v zemích střední a východní Evropy, jak uvedl deník E15. Přestože má PPF možnost uplatnit opci na prodej svého 49procentního podílu italské pojišťovně Generali v roce 2013, o odchod ze společného podniku se snaží už nyní. První letošní pokus firmě nevyšel, zablokoval ho jeden z akcionářů Generali - italská Mediobanca.

Mediobancu prý odrazovala příliš vysoká částka, kterou by bylo nutné Kellnerovi zaplatit. Hodnota podílu PPF se podle Generali začátkem roku pohybovala kolem 2,5 až tří miliard eur, teď už může být vyšší. Kellner nyní přichází se vstřícným plánem - svůj podíl by prodával v několika etapách se startem v příštím roce.

Podle svého mluvčího Milana Tománka PPF aktuálně pracuje jen na podpoře dvoustranného jednání Generali s VTB o spojení pojišťovacích aktiv obou skupin v Rusku. "Opce, kterou skupina PPF má ve vztahu k menšinovému podílu v Generali PPF Holdingu, byla popsána ve výroční zprávě a nastane v roce 2014," dodal.

Sama Generali již dříve E15 potvrdila, že v Rusku jedná jménem holdingu s PPF. Dokud Italové Kellnera nevyplatí, musejí Generali i PPF respektovat dohodu, podle níž jeden bez druhého v ruském pojišťovnictví neučiní ani krok.

Kellner by vytvořením společného podniku s ruskou státní bankou a následným prodejem podílu PPF Italům mohl vyřešit i starý spor s ruským podnikatelem Olegem Děripaskou o pojišťovnu Ingosstrach. Menšinový podíl PPF v Ingosstrachu by byl totiž také převeden do společného podniku a Kellner by nakonec fakticky inkasoval peníze i za jeho prodej.

ČT 24

Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS