Raiffeisen končí s penzijním připojištění, klienty převezme Česká pojišťovna


			Raiffeisen končí s penzijním připojištění, klienty převezme Česká pojišťovna
4.3.2014 Akvizice a fúze

Penzijní společnost České pojišťovny přebere klientský kmen Raiffeisen penzijní společnosti ve 2. i 3. pilíři důchodového spoření.  Penzijní společnost České pojišťovny tak získá přes 12 tisíc klientů do druhého pilíře a více než tisíc klientů ve třetím pilíři. Raiffeisenbank chce dále posilovat svou pozici banky zaměřené na oblasti poradenství a finančního plánování mj. prostřednictvím produktů nabízených Raiffeisen investiční společností.

Celá transakce by měla být po splnění všech regulatorních kroků dokončena na začátku druhého pololetí letošního roku. „Naše společnost je dlouhodobě nejsilnější hráč na trhu penzí v České republice. Jsem přesvědčen, že našim novým klientům nabídneme atraktivní zhodnocení jejich vkladů a nadstandardní služby včetně on-line obsluhy účtů. Spolu s převzetím klientského kmene Raiffeisen penzijní společnosti souvisí i významné  rozšíření distribuční kapacity Penzijní společnosti České Pojišťovny prostřednictvím pobočkové sítě Raiffeisenbank,” říká Vladimír Bezděk, generální ředitel PSČP. Převáděným klientům zůstanou samozřejmě zachovány veškeré zákonné podmínky jejich stávajícího spoření včetně zvolené investiční strategie. Klienti Raiffeisen penzijní společnosti  budou o průběhu a podmínkách převodu průběžně informováni.

„V loňském roce jsme prokázali, že dokážeme klienty zaujmout a umíme jim efektivně zhodnotit jejich úspory. Jako nováček na trhu bez historie i klientského kmene ale nemáme v současné politické situaci možnost naší investici dále rozvíjet, proto budeme dále spolupracovat se zavedenou a silnou penzijní společností,“ vysvětlil generální ředitel RPS Josef Beneš.
„Děkuji našim klientům za projevenou důvěru a jsem velmi rád, že jim i po našem odchodu z trhu můžeme nabídnout důchodové spoření se zázemím a zkušenostmi silného partnera, který má díky své dlouhodobé  přítomnosti na trhu zajištění na penzi oproti nám navíc možnost efektivního zhodnocení klientských vkladů. Dlouhodobé finanční plánování pro nás zůstává prioritou,“ dodal Josef Beneš s tím, že skupina Raiffeisen bude nadále rozvíjet svůj koncept finančního a investičního plánování mj. v rámci Raiffeisen investiční společnosti.

Raiffeisenbank

Zdroj: Raiffeisen penzijní společnost

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články